Siyaset

İçişleri Bakanlığı’ndan bir koronavirüs yasağı daha

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, koronavirüs tedbirleri kapsamında bu gece saat 24.00’ten itibaren 81 ilde kesinlikle hem canlı müzik hem de plak gibi teyp gibi playback müzikler yayınlanmayacağını açıkladı. Polis Akademisi..

İçişleri Bakanlığı’ndan bir koronavirüs yasağı daha

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, koronavirüs tedbirleri kapsamında bu gece saat 24.00’ten itibaren 81 ilde kesinlikle hem canlı müzik hem de plak gibi teyp gibi playback müzikler yayınlanmayacağını açıkladı.

Polis Akademisi mezuniyet töreninde konuşan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, bu gece yarısından itibaren 81 ilde kafeterya ve restoranlarda müzik yayınının sona ereceğini duyurdu.

Bakan Soylu, Polis Akademisi mezuniyet töreninde konuşuyor. Soylu, ”Yine bu gece saat 12’den itibaren 81 vilayette kafeterya olsun, restoran olsun kesinlikle ve kesinlikle; hem canlı müzik hem de yani bir plak gibi, playback gibi müzikler yayınlanmayacaktır. 12 itibariyle sona erecektir. Genelgeyi valiliklere gönderdik, karar alacaklar ve bunu da derhal uygulamaya başlayacaklardır.” dedi.

Soylu’nun açıklamalarından satır başları şöyle

Hakikaten buna ihtiyacımız var. Geçmiş dönemde yaşadığımız bir takım kısıtlamalarla karşı karşıya kalmamak için. İş yerlerimiz kapandı, insanlarımız evlerinden çıkamadılar. Seyahatlerimiz kısıtlandı, onun için bu tedbirleri uygulamalıyız. Yine özellikle minibüs, otobüste ayakta yolcu almak yasak. Çünkü biz bu konuda ne kadar söylersek söyleyelim, maalesef buna hala devam edildiğini görüyoruz.

Onun için ayrıştırılabilir kuralları, yönetilebilir kuralları ortaya koyup bu konuda da güvenlik görevlilerimiz gerekli adımları atacaklardır.

 

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL