Malatya

Başkan Çınar “Hemşerilerimizi Ödül Törenimize Bekliyoruz”

YEŞİLYURT’TA ‘EN İYİ KİRAZ’ VE ‘EN İYİ KİRAZ BAHÇESİ’ YARIŞMASI ÖDÜL TÖRENİ 21 HAZİRAN’DA YAPILACAK Yeşilyurt Kaymakamlığı, Yeşilyurt Belediyesi, Yeşilyurt İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ile Yeşilyurt Ziraat Odası..

Başkan Çınar “Hemşerilerimizi Ödül Törenimize Bekliyoruz”

YEŞİLYURT’TA ‘EN İYİ KİRAZ’ VE ‘EN İYİ KİRAZ BAHÇESİ’ YARIŞMASI ÖDÜL TÖRENİ 21 HAZİRAN’DA YAPILACAK

Yeşilyurt Kaymakamlığı, Yeşilyurt Belediyesi, Yeşilyurt İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ile Yeşilyurt Ziraat Odası işbirliği ile;Yeşilyurt’un ünlü dalbastı kirazının tanıtımını yapmak, tarımsal alanlara olan ilgiyi artırmak ve üreticileri teşvik etmek amacıyla düzenlenecek ‘En İyi Kiraz’ ve ‘En İyi Kiraz Bahçesi’ yarışmasının ödül töreni 21 Haziran 2020 Pazar günü saat 17:00’de Ahmet Atılgan Parkında yapılacak.

“DALBASTI KİRAZIMIZIN HAK ETTİĞİ DEĞERİ GÖRMESİ ADINA ÖNEMLİ BİR YARIŞMA”

Yeşilyurt’un ünlü dalbastı kirazının hak ettiği değeri görebilmesi adına bu tür yarışmaların büyük önem taşıdığını ifade eden Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, “ Tüm dünya ile birlikte ülkemizde de etkisi hissettiren, çok sayıda insanın hayatını kaybetmesine yol açan koronavirüs salgını kapsamında alınan tedbirler çerçevesinde bu yıl ki Yeşilyurt Kiraz, Kültür ve Spor Şenliklerini iptal ettik. Her yıl festival kapsamında düzenlenen ve geleneksel hale gelen ‘En İyi Kiraz’ ve ‘En İyi Kiraz Bahçesi’ yarışmasını ise belirlenen kurallar çerçevesinde gerekli tedbirleri alarak hayata geçireceğiz. İlçe Kaymakamlığımız, Belediyemiz, İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğümüz ve Yeşilyurt Ziraat Odamızla işbirliği halinde düzenleyeceğimiz yarışmada ‘En İyi Kiraz’ kategorisinde birinci olan üreticimize 4000 TL, ikinci olana 3000 TL, üçüncü olana 2000 TL., dördüncüye ise 1.500 TL., ‘En İyi Kiraz Bahçesi’ kategorisinde ise birinci olana 3000 TL., ikinci olana 2000 TL., üçüncü olana ise 1.000 TL. para ödülüyle birlikte özel ödüller takdim edeceğiz. 21 Haziran 2020 Pazar günü saat 17:00’de Çırmıhtı Ahmet Atılgan Parkında gerçekleştireceğimiz ödül törenimizde protokolümüzün saygıdeğer üyeleri, üreticilerimiz ve hemşerilerimizi sosyal mesafe kuralları altında Yeşilyurt’umuzun misafirperverliğine yakışan ölçülerde misafir edeceğiz. Yarışmamızın temel amacı; tadı ve aromasıyla damaklarda farklı lezzetler bırakan, dünya çapında üne sahip dalbastı kirazımızın tanıtımını yapmak ve alın teriyle toprağı işleyerek bu eşsiz meyvemizi yetiştiren üreticilerimizi teşvik edip, ödüllendirmektir. Tüm hemşerilerimizi ödül törenimize davet ediyorum.” diye konuştu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL