Özel Haber

Hasırcılar Kırkgöz Sahil bölgesi, Türkiye’de Gayrimenkul Yatırımında İlk 50 yatırım tercihi arasına girmeyi başardı.

Battalgazi ilçesinde yer alan Hasırcılar Kırkgöz Sahil bölgesi, Türkiye’de Gayrimenkul Yatırımında İlk 50 yatırım tercihi arasına girmeyi başardı.

Hasırcılar Kırkgöz Sahil bölgesi, Türkiye’de Gayrimenkul Yatırımında İlk 50 yatırım tercihi arasına girmeyi başardı.

Malatya’nın gayrimenkul yatırımında önemli bir başarıya imza atan bölgesi Battalgazi Hasırcılar Kırkgöz sahil park çevresi Türkiye genelinde yatırımcıların dikkatini çekmeye başladı.

Battalgazi Belediyesi tarafından başlatılan Hasırcılar Kırkgöz sahil parkı ve sahil yolu projesi, bölgeye büyük bir değer ve canlılık katmaya devam ediyor.

Bölgede yatırım yapan ve adlarının  açıklanmasını istemeyen brokerlar “Türkiye’nin emlak sektörü ve gayrimenkul yatırımlarında sürpriz bir şekilde öne çıkan Malatya Hasırcılar Kırkgöz sahil bölgesi,  bölge sakinlerine ve yatırımcılara önemli bir değer kazandırmaya başladı. Önümüzdeki 1,5 yıl içerinde bölgede çok ciddi turizm yatırımlarının oluşacağı kanaatindeyiz.” Şeklinde görüş bildirdiler.

Bölge, son aylarda hem Malatya içinde hem de dışında emlak ve gayrimenkul yatırımcılarının yoğun ilgisini çekiyor.

Turizm alanında da büyük potansiyele sahip olan Hasırcılar Kırkgöz sahil park çevresi yatırımcıların büyük arazi ve arsaları toplamak için yarıştığı bir konuma gelmiş durumda.

Büyük depremde en az etkilenen Battalgazi Hasırcılar sahil bölgesi, doğası, havası, sakinliği, yeni yapılan sahil yolu, rekreasyon alanları ve deniziyle göz dolduruyor.

2024 yılında büyük bir yatırım ve yerleşim patlamasının beklendiği bölgede arsa fiyatları on kat arttı ve hızla artmaya devam ediyor.

Sahil bölgesi, hem bölge sakinleri hem de yatırımcılar için büyük bir değer taşıyor. Özellikle turizm alanında sunduğu büyük getiri potansiyeli ile dikkat çeken bölgede otel, modern ve süper villa projeleri, restoran, düğün salonları, spor turizmi ile gelecek yıllara da adından çokça söz ettirecek.

Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, Kırkgöz Sahil Parkı Projesi’nin çalışmalarının tamamlandığını ve açılış için gün sayıldığını açıkladı. Proje, piknik alanları, çocuk oyun alanları, kuş gözlem kulesi, seyir anfi, fotoğraf alanı, dinlenme ve gezi alanları, doğal seyir ve oturma alanı, su kenarı pergole, otopark ve seyir terası gibi çeşitli özellikleri ile bölgeye önemli bir katma değer sağlayacak. Başkan Güder, ayrıca su sporları ve gezi tekneleriyle ilgili çalışmaların da projeye dahil edildiğini belirtti.

Malatya’yı sahil ile buluşturarak turizm potansiyelini artıracak ve bölgeye büyük katkı sağlayacak Kırkgöz Sahil Parkı Projesi, 150 bin metrekarelik alanıyla ilçe halkının hizmetine sunulacak. Sahil boyunca 13 km uzunluğunda yol, dinlenme ve gezinti alanlarıyla bölge insanının hizmetine sunulacak olan proje, yerel halk ve ziyaretçiler tarafından memnuniyetle karşılanıyor. Başkan Güder, projenin Türkiye’nin yüz yılına uygun bir yapı olduğunu vurgulayarak bölgeye hayırlı olsun temennisinde bulundu.

Bu önemli proje, ağustos ayı başında yapılacak törenle hizmete girecek ve bölge insanı su sporları ve gezinti olanaklarından faydalanabilecek. Malatya ve Battalgazi için büyük bir adım olan Kırkgöz Sahil Parkı Projesi, bölgeye hayırlı olsun! MALATYA FLAŞ HABER- ÖZEL

 

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL