Güncel

Gürkan: Türkiye’de Kırsala En Fazla Hizmet Veren Belediye Unvanına Sahibiz

Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından Arguvan ilçesinde yapılacak olan ve yaklaşık 500 seyirci kapasiteli Arguvan Kapalı Spor Salonu temel atma töreni gerçekleştirildi. Malatya’nın 13 ilçesinde yapılan hizmet ve yatırımlarına bir yenisini..

Gürkan: Türkiye’de Kırsala En Fazla Hizmet Veren Belediye Unvanına Sahibiz

Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından Arguvan ilçesinde yapılacak olan ve yaklaşık 500 seyirci kapasiteli Arguvan Kapalı Spor Salonu temel atma töreni gerçekleştirildi.
Malatya’nın 13 ilçesinde yapılan hizmet ve yatırımlarına bir yenisini daha ekleyen Malatya Büyükşehir Belediyesi, Arguvan ilçesinde yapımı tamamlandıktan sonra gençlerin basketbol, voleybol, hentbol ve diğer salon sporlarını yapabilecekleri Arguvan Kapalı Spor Salonu’nun temel atma töreni yapıldı.
Yaklaşık 2 bin m2 alana sahip ve 500 seyirci kapasiteli olarak inşa edilecek olan Arguvan Kapalı Spor Salonu temel atma programına, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’ın yanı sıra AK Parti MKYK Üyeleri ve Malatya Milletvekilleri Bülent Tüfekci ve Öznur Çalık, Arguvan Belediye Başkanı Mehmet Kızıldaş, MHP İl Başkanı Mesut Samanlı, Turgut Özal Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Murat Aladağ, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Cemal Noğay, siyasi parti ilçe başkanları, İl Müftüsü Veysel Işıldar, Cem Vakfı Malatya Şube Başkanı Eşref Doğan, STK temsilcileri, gazilerimiz, muhtarlar ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Arguvan ilçesinin şirin bir ilçe olduğunu belirten Başkan Gürkan ise yaptığı konuşmada, “Türküler diyarındaki konuşmamıza bir şiirle başlayalım. Bu yerler bilmem ki dağ mı ovamı, Gitsem bulur muyum kendi yuvamı, kuş yolun nereye Arguvan’a mı sen götür ben haber salamıyorum. Biz geldik haber salmayı bırak hizmet etmeye geldik. Arguvan girişinde ki sıcak karşılamanızdan dolayı hanımların beylerin çocuklarımızın lavanta çiçekleriyle bizleri karşılamaları bizleri ziyadesiyle memnun etmiştir. Arguvan çok şirin bir ilçemiz. Altyapısı tamamlanmış yolları sıcak asfalt, kültür merkezleri yapılmış, spor salonları yapılıyor, semt sahaları yapılmış, parklarının yapılması önemli bir hadise. Biz göreve geldiğimizde ne dedik ‘güneş gibi olacağız gözünü kapatmayan perdesini kapatmayan nasıl ki güneşin ışığından ısısından yararlanıyorsa bizim hizmet anlayışımızda o şekilde olacak’ dedik. Yunus Emre’nin deyimiyle ‘Biz gelmedik kavga için bizim işimiz sevgi işi dostun evi gönüllerdir gönüller yapmaya geldik’
Büyükşehir Belediyesi olarak sadece Arguvan’a değil 13 ilçemizin her bölgesinde, her mahallesinde şantiyemiz var. Malatya’da şu anda yüzlerce şantiyemiz var. Türkiye’de en fazla yatırım yapan Belediye unvanı, Türkiye’de kırsala en fazla hizmet veren Belediye unvanına sahibiz. Önemli olan temel ihtiyaçların vatandaşımızın ayağına gitmesidir. Bu memlekette birliğin, beraberliğin, dirliğin ve düzenin timsali olmamız lazım. Yaptığımız işlerde adil ve adaletli olmamız lazım. Bunu kendimize şiar edinmişiz. Bu hizmetleri yaparken başta Malatya Milletvekillerimize çok teşekkür ediyorum. Ankara’ya gittiğimizde bizlere rehber olma noktasında ve ödeneklerin Malatya’mıza aktarılması noktasında büyük gayret ve çabaları var bu anlamda kendilerine teşekkür ediyorum. Hükümetimizin bütün üyelerine teşekkür ediyorum. Taleplerimiz doğrultusunda gitmiş olduğumuz bütün bakanlıklarımızda taleplerimiz karşılanmıştır. Bundan dolayı da bütün bakanlarımıza şükranlarımı sunuyorum.
Ayrıca Malatya bizim için çok önemlidir diyen Sayın Cumhurbaşkanımız bakanlar kurulunda Malatya benim memleketimdir dedi. Oraya ne gerekiyorsa yapın talimatlarını verdi. Şu anda bizler ne talep edersek Sayın Cumhurbaşkanımızın sayesinde, bakanlarımızın ve milletvekillerimizin sayesinde her konuda yolumuz açıktır. Malatya halkı olarak başta Sayın Cumhurbaşkanımıza, bakanlarımıza ve milletvekillerimizin hepsine şükranlarımı ifade ediyorum.
Büyükşehir Belediyesi olarak Arguvan ilçemize güzel bir Saz Parkı yaptık, katı aktarma istasyonu, Arguvan Belediyemizle birlikte Lavanta bahçeleri oluşturduk. Tohum dağıtımı yaptık. Altyapı noktasında, sulama sistemleri noktasında kanallar yaptık. Yollar asfaltlar yaptık ve yapmaya da devam edeceğiz. Durmak yok yola devam diyeceğiz. Hep birlikte Malatya’nın hizmetinde olacağız. Elimizi değil gövdemizi taşın altına koyacağız. Türkü Festivaline katıldım. Nazım Hikmet ile ilgili, ‘Bir ağaç gibi hür ve özgür, bir orman gibi kardeşçesine’ bu kardeşliği her daim muhafaza etmemiz lazım. Muharrem ayının 7. Günü bütün Arguvan’lı hemşerilerimin Muharrem aylarını tebrik ediyorum. Bu ayda yaptığınız ibadetlerin, tutmuş olduğunuz oruçların Allah nezdinde kabulünü niyaz ediyorum. Spor tesisimiz de Arguvanlı hemşerilerimize hayırlı olsun. Ayrıca burada Gençlik ve Spor Bakanımıza da teşekkür etmek istiyorum. Gençlik ve Spor Bakanımız Malatya’nın her köşesine, spor salonları, futbol sahaları, basketbol ve voleybol sahaları, jimnastik salonları, gençlik merkezleri her ilçemizde her semtimizde milyarlarca liralık yatırımlar yapıyoruz” şeklinde konuştu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

error: Content is protected !!
%d blogcu bunu beğendi:

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL