Malatya

Güder:” Yapı ve doku bütünlüğünü bozmayacak şekilde çalışmalar yapacağız”

Battalgazi Belediyesi Temmuz ayı olağan toplantısı 2. oturumu Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder başkanlığında yapıldı. Battalgazi Belediye Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıda Başkan Güder, alınan ve alınacak kararların mutlaka milletimizin lehinde..

Güder:” Yapı ve doku bütünlüğünü bozmayacak şekilde çalışmalar yapacağız”

Battalgazi Belediyesi Temmuz ayı olağan toplantısı 2. oturumu Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder başkanlığında yapıldı. Battalgazi Belediye Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıda Başkan Güder, alınan ve alınacak kararların mutlaka milletimizin lehinde olmasına özen gösterileceğini ifade etti.

Battalgazi Belediye Meclisi’nin ikinci toplantısı bugün yapıldı. Yoklama, izin dilekçelerinin okunması ve bir önceki toplantı karar özetinin okunmasıyla başlayan toplantı sonrasında meclisin gündemine geçildi. Toplantıda gündemdeki imar değişiklikleri ile ilgili maddelerden bazıları imar komisyonuna sevk edilirken, bir madde ise meclis kararıyla onaylandı.

Battalgazi Belediyesi Meclis toplantısında açıklamalarda bulunan başkan Güder, yapılacak imar düzenlemesi hakkında, “Gerek Orduzu gerekse de Hanımınçiftliği Mahallesi’nde mühendis ve meclis üyesi arkadaşlarla oturup toplantı yapacağız. Bu toplantılarda milletimiz için neler yapabiliriz. Gözden kaçırılan noktalar var mıdır? Vatandaşımızın talepleri nelerdir ve çözüm yollarını tekrar tekrar gözden geçireceğiz. Orada ne yapabiliriz bunu konuşacağız. Çıkacak kararları Büyükşehir Meclisine götüreceğiz. Bazı değişiklikler yapabiliriz ancak bu kararlarda olmazsa olmazlarımız kararlarımızın milletin lehine olması, toplum bütünlüğünü bozmaması ve tarımsal alanlara zarar verilmemesi şartlarında olacaktır. Zaten devlet buna müsaade etmiyor. Diğer alanlarda da inşallah bu arkadaşlarla konuştuğumuzda parsel bazlı değil de ada bazlı çalışmalar yapmamız gerektiğini, ada bazlı çalışmalar yaptığımızda da vatandaşın lehine ne olabilecek, oradaki yapıyı ve doku bütünlüğünü bozmayacak şekilde çalışmalar yapacağız. Bu toplantıdan çıkacak maddeleri mutlaka Belediye meclisine sunulacağı ve kararları oy birliğiyle almayı hedefliyoruz” dedi.

Battalgazi Belediye Meclisi Temmuz Ayı Olağan Topantılarını sonlandırırken, Ağustos ayı Meclis toplantısı 5 Ağustos 2020 Çarşamba günü yapılması kararlaştırıldı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL