02 Aralık 2020 TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 180.312
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 30.110
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 190
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 4.593
Özel Haber

Film Festivalinin İptal Edilmesi İsabetli Oldu

Flaş Haber olarak “Pandemi Döneminde Film Festivalinin Zamanı mıydı? diye sormuş ve en azından bu yıl iptal edilmesini istemiştik ve netice de farklı nedenlerden de olsa Büyükşehir Belediyesi tarafından organizasyonun..

Film Festivalinin İptal Edilmesi İsabetli Oldu

Flaş Haber olarak “Pandemi Döneminde Film Festivalinin Zamanı mıydı? diye sormuş ve en azından bu yıl iptal edilmesini istemiştik ve netice de farklı nedenlerden de olsa Büyükşehir Belediyesi tarafından organizasyonun bu yıl düzenlenmeyeceği açıklandı.

Flaş Haber olarak gündemi yakından takip etmeye, toplum yararına gördüğümüz eksiklikleri dile getirmeye devam ediyor ve kısa süre sonra haklı çıkıyoruz. Son olarak Covid-19 salgınının toplum sağlığını ciddi oranda tehdit etmeye devam ettiği şu dönemde Büyükşehir Belediyesinin 10. Uluslar arası Malatya Film Festivalini düzenleme kararını eleştirmiş ve “Film Festivalinin Zamanı mı Şimdi?” diye bu kararı eleştirmiştik.

Her ne kadar Malatya Film Festivali pandemiden dolayı değil de ödül tartışmaları yüzünden en azından bu yıl için ertelendiği açıklansa da netice de düzenlenmeyecek olması memnuniyet verici.

Atatürk, sanatsız kalmış bir milletin hayat damarlarından birisi kopmuştur diyor ancak sanatın da toplum için olduğu unutulmamalı. Film Festivali Malatya kültürüne uyan, şehirde heyecan yaratan, halkın desteğini almış, 9 yıldır düzenlenmiş olmasına rağmen benimsenmemiş, benimsenme yolunda olumlu adımlarda atılmamış bir etkinlik. Bu etkinliğe her yıl hatırı sayılır miktarda para harcanın bir anlamı yok. Sanatsal etkinlikler elbette olması ancak Müslüman mahallesinde salyangoz satılmaz hesabı Malatya kültürüne, insanına uyan nitelikte olmalı. Netice de en azından bu yıl Film Festivalinin düzenlenmeyecek olması memnuniyet verici. FLAŞ HABER-ÖZEL

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL