Spor

Fendoğlu: “Bu Yıl Küme Düşme Olmasın” – Video Haber

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Malatya Milletvekili Mehmet Fendoğlu, TBMM Genel Kurulunda söz alarak bu yıl Süper Lig’de küme düşme olmasın dedi. TBMM Genel Kurulunda söz alan MHP Milletvekili Mehmet Fendoğlu,..

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Malatya Milletvekili Mehmet Fendoğlu, TBMM Genel Kurulunda söz alarak bu yıl Süper Lig’de küme düşme olmasın dedi.

TBMM Genel Kurulunda söz alan MHP Milletvekili Mehmet Fendoğlu, Kulüpler Birliği Vakfı tarafından bu yıl küme düşme olmasın kararına destek vererek şöyle konuştu,”Bugün toplanan kulüpler birliği toplantısında bu yıla mahsus küme düşme olmasın kararı alındı ve Futbol Federasyonuna tavsiye niteliğinde alınan bu karar iletildi.Pandemi ve deprem afetinden etkilenen dolayısıyla eşit şartlarda mücadele edemeyen kulüplerimiz adına ben de bu karara destek veriyorum”

BAŞKAN; Buyurun Sayın Fendoğlu

MEHMET FENDOĞLU; Teşekkürler sayın başkan,

Öncelikle Türkcell Süper Ligi’nde Şampiyon olan Başakşehir’e başarılar diliyorum. Yine Türkcell Süper Ligi’ne yükselen Erzurumspor’a ve Hatayspor’a da bundan sonraki süre içerisinde başarılar dilerim.

Bugün Kulüpler Birliği Vakfı 18 futbol kulübü ve Lig’e çıkan Erzurumspor ve Hatay spor kulüp başkanları ile beraber Ortaklaşa bir karar aldılar.

Bu karar bu seneye mahsus olmak üzere,  liglerden düşme olmadığın kararı ve bu kararda Türkiye Futbol Federasyonu’na ilettiler. Ümit ediyorum ki Türkiye Futbol Federasyonu da bu kararı uygular.

Çünkü bu sene olağanüstü depremler, virüs, korona virüs hastalıklardan muzdarip olan takımlarımız eşit şartlarda yarışmadılar. Bizde şehrimiz Malatya adına, Kayseri adına, Ankara adına Bu yıl takımlar küme düşmesin.

Bu küme düşmenin kaldırılması, futbolumuz adına doğru bir karar olacaktır.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL