04 Aralık 2020 TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 194.435
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 32.736
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 193
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 4.811
Asayiş

Eylem Hazırlığı içinde olan 3 PKK/KCK Terör Örgüt Üyesi Yakalandı

Malatya il Emniyet Müdürlüğü TEM ve İstihbarat Şube Müdürlüğü koordinesinde İlimiz Akçadağ ilçesinde yapılan çalışmalar neticesinde; PKK/KCK terör örgütünün silahlı yapılanması içerisinde faaliyet yürüttüğü anlaşılan ve başkasının adına kimlik belgesi..

Eylem Hazırlığı içinde olan 3 PKK/KCK Terör Örgüt Üyesi Yakalandı

Malatya il Emniyet Müdürlüğü TEM ve İstihbarat Şube Müdürlüğü koordinesinde İlimiz Akçadağ ilçesinde yapılan çalışmalar neticesinde; PKK/KCK terör örgütünün silahlı yapılanması içerisinde faaliyet yürüttüğü anlaşılan ve başkasının adına kimlik belgesi kullanmak suretiyle Suriye’den ülkemize giriş yaptığı tespit edilen  M. A isimli örgüt mensubu ile terör örgütüne MİLİS/İŞBİRLİKÇİ faaliyetlerde bulunduğu tespit edilen 3 şahıs yakalanarak gözaltına alındı.

Göz altına alınan bu kişiler M. A isimli örgüt mensubunun, terör örgütünün (sözde) özel kuvvet mensubu olduğu, örgüt içerisinde 5 (beş) yıldan beri faaliyet yürüttüğü ve Ülkemize suikast, bombalı eylem v.b tarzda eylem yapmak amaçlı gönderildiği, örgüt içerisinde AĞIR SİLAH (Kanas ve Zağros tabir edilen keskin nişancı tüfeği), EYP hazırlama, SUİKAST ve SABOTAJ eğitimi ile son dönemde örgütün Ülkemize geçişleri sağlama amaçlı kullandığı PARAMOTOR eğitimlerini aldığı, örgütün eylem hedefi olarak belirlediği Antalya- Isparta-Adıyaman illerinde bombalı saldırı, sabotaj ve suikast tarzı sansasyonel eylemlerde bulunacağının öğrenildi.

Malatya Emniyet Müdürlüğü TEM ve İstihbarat Şube Müdürlüğü ekiplerinin büyük başarıya imza atarken eylem hazırlığında olan PKK üyesi 3 şahısla ilgili olarak yapılan açıklama şöyle:

” 05/11/2020 günü TEM ve İstihbarat Şube Müdürlüğü koordinesinde İlimiz Akçadağ ilçesinde yapılan çalışmalar neticesinde;

PKK/KCK terör örgütünün silahlı yapılanması içerisinde faaliyet yürüttüğü anlaşılan ve başkasının adına kimlik belgesi kullanmak suretiyle Suriye’den ülkemize giriş yaptığı tespit edilen  M. A isimli örgüt mensubu ile terör örgütüne MİLİS/İŞBİRLİKÇİ faaliyetlerde bulunduğu tespit edilen 3 şahıs yakalanarak gözaltına alınmıştır.

Gözaltı süreci içerisinde M. A isimli örgüt mensubunun, terör örgütünün (sözde) özel kuvvet mensubu olduğu, örgüt içerisinde 5 (beş) yıldan beri faaliyet yürüttüğü ve Ülkemize suikast, bombalı eylem v.b tarzda eylem yapmak amaçlı gönderildiği, örgüt içerisinde AĞIR SİLAH (Kanas ve Zağros tabir edilen keskin nişancı tüfeği), EYP hazırlama, SUİKAST ve SABOTAJ eğitimi ile son dönemde örgütün Ülkemize geçişleri sağlama amaçlı kullandığı PARAMOTOR eğitimlerini aldığı, örgütün eylem hedefi olarak belirlediği Antalya- Isparta-Adıyaman illerinde bombalı saldırı, sabotaj ve suikast tarzı sansasyonel eylemlerde bulunacağının öğrenildiği, yapılan üst aramasında terör örgütü tarafından eylem amaçlı M. A isimli örgüt mensubuna verdiği 5.000 EURO ve 3.000 TL civarında para ile patlayıcı madde hazırlama tarifinin yazılı bulunduğu doküman elde edildiği,  şahıs ile yapılan görüşmeler neticesinde terör örgütünün silahlı yapılanması içerisinde faaliyet yürüten bir çok örgüt mensubunun teşhis ettirildiği, örgütün son dönem eylem ve taktiklerinin deşifre edilmesi sağlanmıştır.

PKK/KCK terör örgütünün silahlı yapılanması içerisinde faaliyet yürüttüğü anlaşılan  (sözde) özel kuvvet mensubu M. A ile terör örgütüne MİLİS/İŞBİRLİKÇİ faaliyetlerde bulunduğu tespit edilen 3 (üç) şahıs adli mercilere sevk edilmiş, M. A isimli örgüt mensubu tutuklanmış, diğer 3 şüpheli ise adli kontrol hükümlerince serbest bırakılmıştır.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL