TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 165.109
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 6.289
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 153
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 6.113
Malatya

Evlatları Vahap Amcayı Aratmıyor

Geçirmiş olduğu kalp rahatsızlığı sonrası zamansız bir şekilde aramızdan ayrılan hayırseverliği ile tanınan Doğanşehir Belediye Başkanı  Vahap Küçük’ün yokluğunu evlatları aratmıyor. Taha Tekstil bünyesinde faaliyetlerini sürdüren  ve bugün sadece ülkemizde değil..

Evlatları Vahap Amcayı Aratmıyor

Geçirmiş olduğu kalp rahatsızlığı sonrası zamansız bir şekilde aramızdan ayrılan hayırseverliği ile tanınan Doğanşehir Belediye Başkanı  Vahap Küçük’ün yokluğunu evlatları aratmıyor.

Taha Tekstil bünyesinde faaliyetlerini sürdüren  ve bugün sadece ülkemizde değil tüm dünyada hazır giyim sektörünün öncü markalarından olan LC Waikiki, aynı zamanda hayırsever yanıyla da yıllardır gönülleri fethediyor. Kış ayları gelmeden önce ülke genelinde yardıma muhtaç tüm çocukların imdadına koşan LCW , yırtık botla ve kabanı olmadan okula giden bir tek çocuk dahi bırakmadı. Bu büyük organizasyon uzun zamandır LCW şirketi tarafından okul idarecileri aracılığıyla sorunsuz şekilde işliyor. Bugün yırtık ayakkabı ile kabansız eldivensiz şekilde okula giden tek bir çocuk dahi yoksa bunu LC Waikiki ve daha da önemlisi Rahmetli Vahap Küçük’e borçluyuz. O sadece Doğanşehir’in değil Türkiye’nin Vahap Amcasıydı, haklı gururuydu…

Şimdilerde maalesef Vahap Amca aramızda yok ancak geride kalan evlatları aynı geleneği sürdürmeye devam ediyor. Yakın zamanda meydana gelen İzmir depreminin ardından bölgeye hızla yardım elini uzatan LC Waikiki, yine çocukların tüm kıyafet sorununu çözdü. Bugün evlerini kaybeden, çadırda yaşamlarına devam etmek zorunda kalan tüm çocukların üzerinde LC Waikiki markalı ürünleri görmenin gururunu yaşıyoruz.  Ayrıca yine Malatya depreminin ardından hasar alan okulların yerine Malatya Valisi tarafından iş adamlarına çağrı yapılmış bu çağrıya ilk yanıt verenlerden ve bir okul inşaatını üstlenen de yine Küçük ailesi oldu.Bizlerde bu dünyadan bir gün göçüp gideceğiz geride kalan evlatlarımızın, doğru yaptığımız işlerimizi devam ettirmesi herhalde en büyük isteğimiz olurdu. Depremzede çocuklarımızı görünce Vahap Amcamızın da Ruhu şâd olmuştur…..

Taha Tekstil’in bu güzel geleneği sürdürme kararı almasından dolayı ayrıca teşekkür ediyorum. Bu işi şova dökmeden, gözümüze sokmadan tam da olması gibi yaptığı için de ayrıca kutluyorum.

REMZİ HAYTA

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL