TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 125.716
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 9.193
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 71
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 8.938
Ekonomi

ESKKK Başkanı Ali Evren’den Kredi Borcu Bulunan  Esnaf’a Rahatlatan Açıklama  

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan’ın açıkladığı “TESKOMB kefaleti ile düşük faizli kredi kullanan yaklaşık 1 milyon 300 bin esnafımızın 13 milyar liralık kredi borcu haziran sonuna kadar ertelendi” dedi. Konuyla ilgili Kredi..

ESKKK Başkanı Ali Evren’den Kredi Borcu Bulunan  Esnaf’a Rahatlatan Açıklama  

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan’ın açıkladığı “TESKOMB kefaleti ile düşük faizli kredi kullanan yaklaşık 1 milyon 300 bin esnafımızın 13 milyar liralık kredi borcu haziran sonuna kadar ertelendi” dedi. Konuyla ilgili Kredi Kullanan ve ödemede sıkıntı çeken Esnaflara rahatlatan açıklama yapan  ve yapılacak uygulama ile ilgili bilgiler aktaran Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Birlikleri Merkez Birliği Denetim Kurulu Üyesi, Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatif Başkanı Ali Evren açıklamasında şunları söyledi :

” Halk bank tarafından Esnaf ve Sanatkarlara kullandırılan 31-12-2020 ve öncesinden ödenmemiş taksitler ile 1 Ocak 30 Haziran 2021 arası ödenmesi gereken taksitler Krediye tanımlı faiz oranı üzerinden taahhütname alınarak faizli olarak ertelenecektir.

Ertelenen taksitlerin anapara ve faiz tutarı kalan diğer taksit sayısına eşit bir şekilde eklenerek ödenecektir. Erteleme talep eden esnaflarımızın kooperatif kredisine tanımlı otomatik ödeme talimatı var ise iptal ettirmesi gerekmektedir.

Erteleme yapmak istemeyen esnaflarımızın taksit tarihinden bir gün önce ödeme yapması gerekmektedir. Aksi takdirde otomatik olarak ertelenecektir.

Faizsiz deprem kredisi kullanan Esnaflarımızın Kredilerinin ertelenmesi ile ilgili çalışmalara devam etmektedir. Gelişme olduğunda bilgi verilecektir.”

 

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL