Özel Haber

Emniyetin Çocukları Kazanma Çabasına, Toplum Olarak Destek Olmalıyız

Pandemi sürecinde 18 yaş altı çocukların sağlığını korumak adına sokağa çıkma kısıtlamasının getirildiği dönemde, aileler tarafından isteyerek ya da istemeden çocukları üzerinde oluşturduğu polis korkusunu yenmek adına Emniyet Müdürlüğünün özel..

Emniyetin Çocukları Kazanma Çabasına,  Toplum Olarak Destek Olmalıyız

Pandemi sürecinde 18 yaş altı çocukların sağlığını korumak adına sokağa çıkma kısıtlamasının getirildiği dönemde, aileler tarafından isteyerek ya da istemeden çocukları üzerinde oluşturduğu polis korkusunu yenmek adına Emniyet Müdürlüğünün özel çalışmalarına toplumsal olarak destek sunmalıyız.

Pandemi döneminin başlarında 65 yaş üstü ve 18 yaş altı vatandaşlara sokağa çıkma kısıtlaması getirilmiş, kural ihlali yapanlara da  Emniyet Mensupları tarafından idari para cezası işlemleri uygulanmıştı. Bu dönemde çoğu aile çocukları evde tutabilmek adına dışarı çıkarsan polis amcalar sana ceza yazar, seni hapse atar gibi sözlerle korkutmaya çalışmıştı. Bunun neticesinde şimdilerde çocuklarımızın neredeyse tamamı polis aracı veya polis gördüğünde kaçacak yer arıyor, korkudan ağlıyor.

Bu durum gelecek adına endişe verici çünkü Allah korusun çocuklarımızın başına bir iş geldiğinde yanlarında biz yok isek yardım istemeleri gereken ilk ve tek kişinin polisler olması gerekiyor. Polis gördüğünde kaçacak yer arayan çocuklarımızın bu duruma polislerden yardım istemesini beklemek saflık olur. Bu gerçeğin farkında olan art niyetli kişiler bu fırsatı kötü emelleri uğruna değerlendirebilir.

Bu gerçeğin farkında olan Malatya Emniyet Müdürlüğü, İl Emniyet Müdürü Ercan Dağdeviren önderliğinde geliştirdikleri projelerle yeniden çocukları kazanmaya, polislerin korkulması gereken kişiler olmadığını hissettirmeye çalışıyor. Proje kapsamında Emniyet Mensupları bazı çocukları evlerinde ziyaret ediyor, doğum günlerini kutluyor, polisler dışarıda çocuk gördüğünde yanlarına gidip sohbet ediyor, başlarını okşuyor ve o güven duygusunu yeniden kazanmaya çalışıyor.

Malatya Emniyet Müdürlüğünün çalışmaları taktire şayan ama tek başına yeterli olamaz. Bu noktada ailelere de büyük sorumluluklar düşüyor. Polis amcaların esasında çok güvenilir insanlar olduğunu, çocukları ise çok sevdiklerini, hastalık döneminde sırf siz hasta olmayasınız diye çaba harcadıklarını anlatıp buna ikna etmeleri gerekiyor. Bunu  toplumsa olarak el birliği ile başaracağımıza inanıyorum.

REMZİ HAYTA- ÖZEL HABER

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL