Özel Haber

Emniyet Müdürü Ercan Dağdeviren’den ” Tarihe Geçen Telsiz Anonsu “

15 Temmuz’un  4. Yıl dönümünde o dönem Balıkesir İl Emniyet Müdürü olarak görev yapan Malatya Emniyet Müdürü Ercan Dağdeviren’in  FETÖ ile mücadele sürecinde tarihe geçen telsiz anonsunu sizlere de aktarmak istiyorum. İl..

Emniyet Müdürü Ercan Dağdeviren’den ” Tarihe Geçen Telsiz Anonsu “

15 Temmuz’un  4. Yıl dönümünde o dönem Balıkesir İl Emniyet Müdürü olarak görev yapan Malatya Emniyet Müdürü Ercan Dağdeviren’in  FETÖ ile mücadele sürecinde tarihe geçen telsiz anonsunu sizlere de aktarmak istiyorum.

İl Emniyet Müdürümüz Ercan Dağdeviren, göreve  başladığı ilk andan itibaren çok farklı bir karaktere sahip olduğunu bizlere defalarca ispatladı. Şehri tanımak için ilk aylarda sabahın erken saatlerine kadar adeta sokak sokak bizzat devreyi attı, esnafları ve halkı dinledi, astlarından brifing aldı ve şehrin daha da güvenli ve huzurlu bir yer olabilmesi adına reçeteyi yazdı, dört farklı kurdurduğu özel ekipler vasıtasıyla adeta suçluların üzerine yağmur olup yağdı, azap olup uykularını kaçırdı, şimşek olup üzerlerine çöktü… Çok kısa sürede rekor düzeyde kanun kaçağı , silah, uyuşturucu madde ve daha birçok suç unsuru ele geçirildi.

Emniyet Müdürümüz Ercan Dağdeviren,  15 Temmuz hain darbe kalkışmasının meydana geldiği gün Balıkesir İl Emniyet Müdürlüğü görevine atanıyor. FETÖ’nün tüm unsurları ile birlikte ele geçirilmesi, hainlerin kayıpsız yakalanması adına mücadelenin en çetin olduğu zaman diliminde görev başında olan polislere kumanya dağıtımı esnasında bir takım aksamaların yaşandığını öğreniyor. Bunun üzerine hemen devreye giren Emniyet Müdürü Dağdeviren, Polis Evi yetkilileri ile görüşerek derhal telsiz üzerinden görev başında olan tüm emniyet mensupları ile tek tek  iletişime geçilmesini  ne istedikleri sorularak ve “Adana isteyene Adana, kola isteyene kola, havyar isteyene havyar tedarik edilip görev noktalarına götürüme talimatını veriyor.

Emniyet Müdürü Dağdeviren’in bu sert çıkışı karşısında Polis Evinde görev yapanlar telsizler aracılığıyla işte tarihe geçen bu cümle anons ediliyor ve tek tek her bir polis memurunun isteği yerine getirilerek görev yerine kadar iletiliyor. Sahada ki emniyet mensuplarına büyük bir moral ve güç veren bu destek karşısında FETÖ ile mücadele amansız ve kararlı şekilde sonuna kadar devam ediyor.

Böylesine vatanperver bir ismin ilimizde Emniyet Müdürlüğü görevi üstlenmesi gerçekten gurur verici. Hain darbe kalkışması da zaten o gece Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde böylesine vatanperver isimlerin sahada cansiperane verdiği mücadele sayesinde bastırılmadı mı?

REMZİ HAYTA-ÖZEL

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL