Köşe Yazısı

 Emniyet Müdürü Çankal Hızlı ve Etkili Başladı….( Remzi Hayta Yazdı )

Malatya Gazeteciler Cemiyeti olarak şehrimize atanan İl Emniyet Müdürü Sayın Arif Çankal’ı makamında ziyaret ederek yeni görevinin hayırlı olması temennisinde bulunduk. Ziyarette 6 Şubat depremlerinden sonra yaşanan bazı asayiş olaylarına..

 Emniyet Müdürü Çankal Hızlı ve Etkili Başladı….( Remzi Hayta Yazdı )

Malatya Gazeteciler Cemiyeti olarak şehrimize atanan İl Emniyet Müdürü Sayın Arif Çankal’ı makamında ziyaret ederek yeni görevinin hayırlı olması temennisinde bulunduk. Ziyarette 6 Şubat depremlerinden sonra yaşanan bazı asayiş olaylarına vurgu yaparak Malatya halkının bu yaşanılana alışık olmadığını sırf bu güvensiz ve düzensiz şehir görüntüsü yüzünden dahi şehri terk eden kıymetli hemşehrilerimizin olduğunu da izah ettik.

Emniyet Müdürü Çankal, el birliği ile şehri her alanda yeniden ayağa kaldıracağız diyerek göreve gelir gelmez vatandaşlardan ve sivil toplum kuruluşlarından en çok şikayet gelen hırsızlık olayları ile ilgili özel bir ekibin kurulduğunu söyleyerek 6 Şubattan beri Malatya Emniyetine intikal edilmiş faili belirsiz tüm hırsızlık dosyalarının yeniden ele alınmaya başladığı bilgisini bizlerle paylaştı.

Polislerin de birer depremzede olduklarını ve buna rağmen bu süreçte çalışmaya devam ettiklerini belirtti ve polis halk dayanışmasının önemine vurgu yaparak polisler içinde konteyner yaşam alanlarını oluşturulacağının müjdesini verdi.

Trafikte magandalık, patlak egzozla yüksek ses müzik dinleyerek vatandaşları rahatsız etme başta olmak üzere hiçbir kural ihlaline izin vermeyeceklerini belirten Çankal, başta radar olmak üzere kontrolleri sıklaştırdıklarını vurguladı.

Bu süreçte en büyük destekçilerinin Malatya Valisi Yazıcı olduğunu da paylaşan Çankal, görevi devraldığım günden beri faili belirsiz tek bir olay bile olmadı. Sahadayız denetimler aralıksız devam edecek telsiz dinlemeyi ihmal etmiyorum Malatya’yı kısa sürede çok güvenilir bir şehir kimliğine kavuşturacağız kimsenin şüphesi olmasın diyerek bizlere umut oldu.

Yeni il Emniyet Müdürü Sayın Arif Çankal’ın hırsızlıkla mücadele de yeni ekip kurduk depremden sonra meydana gelen tüm hırsızlık olayları yeniden ele alınacak demesi, şok kontrollerle sahada göz açtırmayacağız çıkışı ve geldiğim günden beri faili belirsiz tek bir dosya dahi yok beyanı beni etkiledi. Zaten sahada bariz şekilde bir değişimin olduğu ortada ve bu performans ile inşallah şehrimiz yeniden huzur ve güvene kavuşur.Saygılar

REMZİ HAYTA-MALATYA FLAŞ HABER

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL