Özel Haber

Emlakçılar Yükselen Konut Fiyatlarından Şikayetçi

Ekonomiyi canlandırmak, biriken sıfır konut stoklarını eritmek amacıyla devlet tarafından kamu bankaları aracılığıyla sunulan düşük faizli konut kredilerinin ardından müteahhitlerin fahiş oranlarda konut fiyatlarını artırmasına sadece vatandaşlardan değil  Emlakçılardan da tepki..

Emlakçılar Yükselen Konut Fiyatlarından Şikayetçi

Ekonomiyi canlandırmak, biriken sıfır konut stoklarını eritmek amacıyla devlet tarafından kamu bankaları aracılığıyla sunulan düşük faizli konut kredilerinin ardından müteahhitlerin fahiş oranlarda konut fiyatlarını artırmasına sadece vatandaşlardan değil  Emlakçılardan da tepki yükseliyor.

Flaş Haber’e konuşan Malatya Emlakçılar Odası Başkanı Ali Özgül,”Konut sektörü uzun zamandır durağan haldeydi. Pandemi döneminde ekonomiyi canlandırmak isteyen hükümetimiz iyi niyetle konut kredilerini tarihi bir orana çekti. Uzun zamandır iş yapamayan emlakçılar olarak bu duruma tıpkı hayalindeki eve kavuşmak isteyen vatandaşlarımız gibi sevindik ancak inşaat firmaları  bir gecede konut fiyatlarına en az 50 ile 100 bin lira arasında zam yapınca yine beklenen canlanmaya kavuşamadık. Evlere ilgi son derece yüksek ama alım noktasında halen durağanlık var. Bu konuda emlakçılar olarak fiyatların makul seviyelere çekilmesini bekliyoruz aksi halde düşük faizden ne vatandaşlar ne de bizler yararlanmış olacağız” dedi.

Vatandaşları korsan emlakçılar konusunda da uyaran Başkan Özgül,” Vatandaşlarımız emlakçılar aracılığıyla konut alımı yaparken bu kişilerin odaya kayıtlı olup olmadığını öğrenmelerinde yarar var. Bu konuda gereken desteği vatandaşlarımıza sunmaya hazırız. Korsan emlakçılar aracılığıyla ev alma hayalim gerçeğe dönüşüyor derken hayatlarının pişmanlıklarını yaşamalarını istemeyiz” şeklinde konuştu.

ÖZEL HABER

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL