Ekonomi

Emekli Maaşı Olmayan Yaşlılara 2 Bin 227 TL Maaş Ödenecek

Ülkemizde yaşlılara pek çok destek var. Şartları sağlayanlar iki destekten birden yararlanabilirken, ödenen tutarlar Temmuz’da memur maaş katsayısındaki artışla yükselecek. Ülkemizde yaşlılara pek çok destek var. 65 yaş aylığı olarak..

Emekli Maaşı Olmayan Yaşlılara 2 Bin 227 TL Maaş Ödenecek

Ülkemizde yaşlılara pek çok destek var. Şartları sağlayanlar iki destekten birden yararlanabilirken, ödenen tutarlar Temmuz’da memur maaş katsayısındaki artışla yükselecek.
Ülkemizde yaşlılara pek çok destek var. 65 yaş aylığı olarak 672,81 lira, evde bakım desteği kapsamında da bin 460 lira 61 kuruş ödeniyor. Şartları sağlayanlar iki destekten birden yararlanabilirken, ödenen tutarlar Temmuz’da memur maaş katsayısındaki artışla yükselecek.

Enflasyon tahminleri, zammın yüzde 4.4’e çıkabileceğini gösteriyor. Buna göre yaşlıların aylığı 702,41 lirayı, evde bakım desteği de bin 524 lira 88 kuruşa çıkabilecek. Şartları sağlayanların hanesine 2 bin 227 lira 29 kuruş girebilecek.

ŞARTLARA DİKKAT!

65 yaş aylığında kişinin kendisinin ve eşinin gelirine bakılıyor. İkisinin toplam gelirleri bin 402 liranın altındaysa maaş bağlanıyor. Evde bakım desteği için yüzde 50 ve üzerinde engelli raporu gerekiyor. Hane içinde kişi başı gelirin bin 402 liranın altında olması gerekiyor.

Haberzamani.net

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL