Malatya Sağlık

Dikkat .Malatya’da COVİD-19 Vakalarında Ciddi Artış Var

İlimizde son günlerde COVİD-19 Vakalarında ciddi artış Başta Malatya Valisi Aydın Baruş Olmaz Üzere ,Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan ve Sağlık İl Müdürü Prof.Dr Recep Bentli, Sosyal paylaşım sitelerinde vatandaşları,..

Dikkat .Malatya’da COVİD-19 Vakalarında Ciddi Artış Var

İlimizde son günlerde COVİD-19 Vakalarında ciddi artış Başta Malatya Valisi Aydın Baruş Olmaz Üzere ,Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan ve Sağlık İl Müdürü Prof.Dr Recep Bentli, Sosyal paylaşım sitelerinde vatandaşları, Maske, Temizlik ve Mesafe konusunda uyarılarda bulundular.

Gün içerisinde Malatya Valisi Aydın Baruş’un ardından Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’dan da ilimizde artan Covid-19 vakalarına karşı vatandaşları maske takma ve sosyal mesafeye uymaları konusunda uyarı geldi.
Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, ve Sağlık İl Müdürü Prof.Dr Recep Bentli, ilimizde son günlerde artan Covid-19 vakaları karşısında vatandaşları sosyal paylaşım sayfasından şu sözlerle uyardı:

 

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan Paylaşımı

 Kıymetli Hemşehrilerim;

İlimiz merkez ve ilçelerinde #COVID19 vakalarında son günlerde artış eğilimi göze çarpmaktadır. Lütfen hijyen kurallarına, sosyal mesafe kurallarına ve maske kullanımına mutlaka uyalım.!

Temizlik

Maske

Mesafe

Sağlık İl Müdürü Prof.Dr.Recep Bentli

Genç kardeşlerim; Koronavirüs salgınında bana bir şey olmaz demeyin. Genç vatandaşlarımızın da hasta olduğunu ve hastanede yattığını görüyoruz. Salgındaki en riskli grup olan yaşlılarımızı, gebe kadınlarımızı ve ek kronik hastalığı olan vatandaşlarımızı korumak için lütfen kurallara daha fazla uyun. Anne, babalarınız ve tüm yaşlılarımızın sağlığı bize olduğu kadar sizlere de emanet. Yaşlılarımızı seviyor; sağlıklarını önemsiyoruz.

Unutmayalım: Maske, temizlik ve mesafe mücadelemizdeki üç altın kuralımız.

Malatya İl Sağlık Müdürlüğü

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL