01 Ekim 2020 TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 112.098
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 1.391
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 65
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 1.245
Siyaset

DEVA Partisi Malatya’da Taban Bulamadı 

Ali Babacan önderliğinde kurulan Deva Partisi, Malatya teşkilatlanmasında halkta karşılığı olmayan isimlerle yola çıktığı için tabanda bir karşılık bulamamışa benziyor. Uzun zamandır siyasi parti kuracak mı yoksa iktidara karşı yönelttiği..

DEVA Partisi Malatya’da Taban Bulamadı 

Ali Babacan önderliğinde kurulan Deva Partisi, Malatya teşkilatlanmasında halkta karşılığı olmayan isimlerle yola çıktığı için tabanda bir karşılık bulamamışa benziyor.

Uzun zamandır siyasi parti kuracak mı yoksa iktidara karşı yönelttiği eleştiriler sözde mi kalacak diye tartışılan AK Parti’nin Eski Ekonomiden Sorumlu Bakanı Ali Babacan nihayetinde Deva Partisini kurarak bu sorunun yanıtını kamuoyuna sunmuş oldu. Deva Partisi’nin Kurucular Kurulu üyesi olan bir dönem Ak Parti saflarında da siyaset yapan ancak burada beklediği ilgiyi ve makamı elde edemeyerek partisinden istifa eden Prof. Dr. İbrahim Gezer’in önderliğinde 6 kişilik Malatya Kurucu İl Teşkilatı üyesi belirlendi.

Ancak Deva Partisi Malatya’da istenilen ve beklenilen ilgiyi göremedi. Büyük Umutlarla kurulan Ak Parti küskünlerin bünyesinde toplanacağı bir parti olma hevesinde olan Deva Partisi Malatya’da bu isteğine ulaşamadı. Her ne kadar Ak Partiye kırgın olanlar varsa da tercihlerini Deva’dan yana kullanan parmakla sayılacak kadar kişi oldu. Oysa  Ali Babacan’ın Kuracağı Parti büyük umutlar ve beklentiler içindeyken, Malatya’da bu heyecandan bu ilgiden şimdilik yoksun gözüküyor.

Deva Parti Malatya’da şimdilik  çok fazla ilgi görmezken, ileri ki aylarda  bu durum ne kadar değişecek hep birlikte  göreceğiz.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL