Özel Haber

Depremzedeler Doğalgaz ve Elektrik Faturalarına Düzenleme Bekliyor

Seçimlerin ardından vatandaşlara doğalgaz ve elektrik faturaları gelmeye başlarken binlerce lirayı bulan tutarlar insanları zor durumda bırakıyor. 28 Mayıs seçimlerinin ardından hasarsız veya az hasarlı evlerde oturan vatandaşlar 5 aylık..

Depremzedeler Doğalgaz ve Elektrik Faturalarına Düzenleme Bekliyor

Seçimlerin ardından vatandaşlara doğalgaz ve elektrik faturaları gelmeye başlarken binlerce lirayı bulan tutarlar insanları zor durumda bırakıyor.
28 Mayıs seçimlerinin ardından hasarsız veya az hasarlı evlerde oturan vatandaşlar 5 aylık fatura tutarları karşısında ödeme güçlüğü çekmeye başladılar. Her ne kadar 6 taksit halinde ödeme imkanı sunulsa da sonraki aylarda gelecek faturalarla beraber ödeme yükü artacak olan vatandaşlar deprem bölgesi ilan edilen illerde evin hasar durumuna bakılmaksızın ilk fatura tutarının ücretsiz olmasını talep ediyorlar. Deprem suresinde evi hasarsız veya az hasarlı ev sakinleri günlerce çok sayıda akrabalarını evlerinde ağırladılar, çadırda elektrik ocağı yaktılar can derdiyle zorlu geçen kış koşullarında tüketim arttı. Şimdi hanelere gelen yüksek fatura bedelleri karşısında bir defaya mahsus fatura bedellerinin devlet tarafından finanse edilmesini ya da MASKİ gibi sembolik bir fatura düzenlenmesini istiyorlar. MALATYA FLAŞ HABER- ÖZEL

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL