Malatya

Darende Hisarcık Mahallesindeki Yangın Korkuttu

Malatya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığına bağlı ekipler Darende’nin Hisarcık Mahallesinde çıkan çalı yangınına 2 araç ve üç personelle anında müdahale ederek yangının büyümesinin önüne geçti. Hisarcık Mahallesindeki yangının soğutma..

Darende Hisarcık Mahallesindeki Yangın Korkuttu

Malatya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığına bağlı ekipler Darende’nin Hisarcık Mahallesinde çıkan çalı yangınına 2 araç ve üç personelle anında müdahale ederek yangının büyümesinin önüne geçti. Hisarcık Mahallesindeki yangının soğutma çalışmalarına ilçe ziyaretinden dönen Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan da katıldı.

Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekipleri Darende ilçesi Hisarcık Mahallesinde meydana gelen çalı yangınına anında müdahale ederek yangının büyümesinin önüne geçti.

Akçadağ Esenbey mahalle ziyareti dönüşünde Darende Hisarcık Mahallesinde meydana gelen çalı yangınına zamanında müdahale ettiklerinden dolayı Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan itfaiye personeline teşekkür etti. Başkan Gürkan daha sonra soğutma çalışmalarında katıldı.

Vatandaşlardan yangınlar konusunda çok dikkatli olmaları gerektiğini belirten Başkan Gürkan, “Ülkemiz genelinde dikkatsizlik sonucu her yıl birçok yangın çıkmakta ve bu yangınlar sonucunca can ve mal kaybı yaşanmaktadır. Vatandaşlarımızın bu konuda daha hassas ve dikkatli davranmaları gerekmektedir. Gelecek nesillere daha yeşil ve yaşanabilir bir dünya bırakmak için vatandaş olarak daha duyarlı olmalıyız. Araçlardan atılan bir sigara izmariti bile çok büyük yangınlara yol açmaktadır” dedi.

 

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL