17 Ocak 2021 TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 156.792
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 7.550
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 168
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 8.005
Özel Haber

Daimi Yaz Saati Uygulaması Sona Ermelidir

2016 yılından beri uygulanan daimi yaz saati uygulaması uzun vadede enerji tüketimini artırdığı gibi yapılan bilimsel çalışmalar insan sağlığını olumsuz yönde etkilediğini de kanıtlamıştır. 2016 yılında gün ışığından daha fazla..

Daimi Yaz Saati Uygulaması Sona Ermelidir

2016 yılından beri uygulanan daimi yaz saati uygulaması uzun vadede enerji tüketimini artırdığı gibi yapılan bilimsel çalışmalar insan sağlığını olumsuz yönde etkilediğini de kanıtlamıştır.

2016 yılında gün ışığından daha fazla yararlanma ve dolayısıyla elektrik tüketiminden tasarruf sağlama amacıyla yıl boyu yaz saatine geçiş uygulaması geride kalan zaman diliminde elektrik tüketimini artırdığı gibi insan sağlığını da olumsuz yönde etkilemekte. Kış aylarında neredeyse havalar saat 09:00 gibi aydınlanmakta, öğrenciler ve çalışanlar hava aydınlanmadan işe ve okullarına gitmekte bu da insan sağlığını şüphesiz olumsuz etkilemekte.

Bu yıl pandemiden dolayı mesailerin geç başlaması, okulların yüz yüze eğitime ara vermesi nedeniyle çok fazla sıkıntısını yaşamadık ancak geçmiş yıllarda adeta bir kabusa dönüşen yıl boyu yaz saati uygulamasından bir an evvel vazgeçilerek  yeniden eskiden olduğu gibi 6 ay yaz saati, 6 ay kış saati uygulamasına geçilmesini bekliyoruz.

İnsanlar hava karanlıkken uyuyor, sabah kalkıyor hava halen karanlık, işten çıkıyor yine hava karanlık.  Net bir şekilde insan psikolojisini olumsuz etkileyen bu uygulamanın hükmünü kaybettiği yaşanarak anlaşıldı, bu yanlışta ısrar etmenin bir manası yoktur Diyoruz….REMZİ HAYTA

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL