Malatya

Çınar:“COVİD-19, Hizmet Aşkımızı Engelleyemez” Helal Olsun Başkanım size

BAŞKAN ÇINAR, KARANTİNA DÖNEMİNDE İLÇE GENELİNDEKİ ÇALIŞMALARI SÜREKLİ TAKİP EDİYOR Koronavirüs testi pozitif çıktıktan sonra karantina sürecini evinde sürdüren Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, Yeşilyurt’un farklı bölgelerinde gerçekleşen hizmetleri yakından..

Çınar:“COVİD-19, Hizmet Aşkımızı Engelleyemez” Helal Olsun Başkanım size

BAŞKAN ÇINAR, KARANTİNA DÖNEMİNDE İLÇE GENELİNDEKİ ÇALIŞMALARI SÜREKLİ TAKİP EDİYOR

Koronavirüs testi pozitif çıktıktan sonra karantina sürecini evinde sürdüren Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, Yeşilyurt’un farklı bölgelerinde gerçekleşen hizmetleri yakından takip ederken, “Tedavi sürecimiz çok iyi ilerliyor, moralimiz yüksek. COVİD-19, hemşerilerimize hizmet aşkımızı engelleyemez.” diye konuştu.

BAŞKAN ÇINAR, YOL YENİLEME HİZMETLERİNİ TELEKONFERANS YÖNTEMİYLE TAKİP ETTİ

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, Yeşilyurt Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından Çayırköy mahallesinde gerçekleşen yol yenileme ve iyileştirme çalışmalarını telekonferans yöntemiyle takip ederken, Yeşilyurt Belediye Başkan Yardımcısı Kadircan Esen’den detaylı bilgiler aldı.

“TEDAVİ DÖNEMİNİZİN GÜZEL GEÇMESİ HEPİMİZİ MUTLU ETMEKTEDİR”

Görüntülü bilgi akışı sırasında Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar’a ‘geçmiş olsun’ dileklerini ileten Yeşilyurt Belediye Başkan Yardımcısı Kadircan Esen, “ Sayın Başkanım öncelikle sizlere ve ailenize geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Tedavi döneminizin güzel geçmesi hepimizi mutlu etmektedir. İnşallah Cenab-ı Allah’ın yardımıyla sağlığınıza yeniden kavuşup, aramıza döneceğiniz günü bekliyoruz. Sizin talimatlarını doğrultusunda Yeşilyurt’un her noktasında devam eden hizmetlerimizi aksatmadan sürdürmekteyiz. Bugünde Çayırköy mahallemizde Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı ekiplerimizin yol yenileme ve açma çalışmalarını takip ediyoruz. Burada yaklaşık toplam 7 km’lik  yolumuzda sathi kaplama çalışması yapıyoruz. Burada bulunan herkesin size selam ve saygılarını iletiyorum.” diye konuştu.

“ZOR GÜNLER GERİDE KALACAK, YİNE GÖRÜŞECEĞİZ”

Rahatsızlığı döneminde aldığı destek ve dualardan dolayı herkese teşekkürlerini gönderen Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, “Bizi güçlü kılan en zor zamanımızda sevdiklerimizin ve dostlarımızın yanımızda olmaları ve desteklerini esirgememeleridir. İnşallah bu zor günler geride kalacak ve en yakın zamanda yeniden görüşeceğiz. Tedavi sürecimiz gayet iyi gidiyor, ilaçlarımızı kullanıyoruz, doktorlarımızın tavsiyelerini yerine getiriyoruz. Bu dönemde telefon açarak ya da mesaj gönderip dua ve destekleriyle bize moral aşılayan herkese en kalbi duygularımla şükranlarımı ve saygılarımı iletiyorum. ” dedi.

“HER TÜRLÜ ŞART VE DURUMDA HEMŞERİLERİMİZİN EMRİNDEYİZ”

Yeşilyurt’ta başlattıkları hizmet seferberliğinin aksamadan devam ettiğini sözlerine ekleyen Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, “ Malatya’nın batıya açılan penceresi olup, bizim sevdamız ve aşkımız olan Yeşilyurt’ta hizmetler asla durmaz, yatırımlarımız planladığımız doğrultuda hız kesmeden  devam etmektedir. Çalışmaları telekonferans yöntemiyle yaptığımız koordinasyon görüşmelerimizde Başkan Yardımcılarımızla değerlendiriyoruz, devam eden hizmetleri yakından takip ediyorum. İlçemizin muhtelif bölgelerindeki hizmetlerimizin aksamadan devam etmesi noktasında büyük bir gayret ve samimiyetle çalışan Başkan Yardımcılarımıza, Birim Müdürlerimize ve değerli mesai arkadaşlarımıza teşekkürlerimi sunuyorum. Biz çok güçlü bir aileyiz, bu ailenin bir parçası olmaktan her zaman onur duymaktayım. Rahatsızlığımız döneminde eksikliğimizi hissettirmeden büyük bir görev aşkı ve bilinciyle Yeşilyurt’umuza hizmet eden tüm personellerimize selamlarımı iletiyorum. Yaşanılan olumsuzluklar ve sıkıntılara rağmen bizler sahayı asla terk etmedik, planlamış olduğumuz, tespit ettiğimiz ne kadar yol varsa toparlayıp tamamlayacağız. Hemşerilerimizin güvenli, konforlu ve nezih yollarda yolculuk yapması adına gayretlerimizi artırarak ulaşım ağımızı genişleteceğiz. Bizler her türlü şart ve durumda hemşerilerimizin emrindeyiz. Koronavirüs, Yeşilyurt’umuza ve kıymetli hemşerilerimize duyduğumuz hizmet aşkımızı asla engelleyemez. Ekiplerimiz Çayırköy mahallemizde toplamda 7 km’lik olan yolun 1,5 km’sini tamamladılar, kalan kısımları da en kısa sürede toparlayarak hizmete sunacaklar. Şu anda Çayırköy başta olmak üzere muhtelif bölgelerde ilçemizin güzelleşmesi, dönüşümü ve değişimi adına devam eden çalışmalarda alın teri döken, emek sarf eden, başarılı hizmetlerine her gün bir yenisini daha ekleyen tüm ekiplerimize başarılar diliyorum. Gelecek günlerimiz geçmişten daha güzel olacaktır. İlçemizin her türlü sorununu çözecek güce ve kapasiteye sahibiz, ekiplerimiz büyük bir özveriyle çalışıyorlar. İnşallah bu tür çalışmalar neticesinde yaşam standartımız yükselecek ve çok daha güzel bir ilçe olacağız. Allah hepimizin yardımcısı olsun.” dedi.

“TEDBİRLERE UYALIM, COVİD-19 ZOR BİR HASTALIK”

Konuşmasının sonunda vatandaşlara sosyal izolasyon kurallarına uymaları noktasında çağrıda bulunan Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, “ Koronavirüsün insana nerede bulaşacağı belli olmuyor, bunun için hepimizin daha dikkatli olmamız gereken hassas bir süreçten geçmekteyiz. Temizlik, maske, sosyal mesafe ve hijyen kurallarına üst seviyede dikkat etmeliyiz ve kuralları yerine getirmeliyiz. Hastalığı yaşayan bilir, gerçekten çok zor. Tüm hemşerilerimizden ricamız; Malatya’da vaka artışlarının önüne geçmek için hastalığı ciddiye alalım, rehavetten uzak duralım, bana bir şey olmaz demeyelim, tedbirlere uyalım ve maskemizi sürekli takalım, kalabalık ortamlardan uzak duralım. Buradan sağlığımızı emanet ettiğimiz Kahraman Sağlık Ordumuzun her bir çalışanına da ayrıca saygılarımı iletiyorum. Koronavirüs rahatsızlığından dolayı hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, ailelerine sabır, tedavi süreçleri devam edenlere ise Rabbimden acil şifalar diliyorum.” diye konuştu.

“SAĞLIĞINIZA KAVUŞUP BİR AN ÖNCE ARAMIZA DÖNMENİZİ BEKLİYORUZ”

Çayırköy Mahalle Muhtarı Müslüm Özdemir ise, “ Sayın Başkanım size ve ailenize geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum, acil şifalar dilerim. Sizleri bir an önce sağlığınıza kavuşup aramıza dönmenizi bekliyoruz. Hizmetlerden dolayı şahsınız başta olmak üzere emeği geçenlere teşekkür ediyorum, yollarımız biterse mahallemizin ulaşım sorununun büyük bir kısmı giderilmiş olacaktır.Mahalle sakinlerinin de size selamları var.İyiki varsınız, iyiki Yeşilyurt’luyuz.” şeklinde konuştu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL