Siyaset

CHP’nin Hekimhan’da Gerçekten Büyük Kaybımı !!!?

31 Mart yerel seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) tarafından yeniden belediye başkan adayı gösterilmeyen Hekimhan Belediye Başkanı Turan Karadağ, partisinin ilçe örgütü ile birlikte istifa ettiğini açıkladı. Ne CHP’de ne..

CHP’nin Hekimhan’da Gerçekten Büyük Kaybımı !!!?

31 Mart yerel seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) tarafından yeniden belediye başkan adayı gösterilmeyen Hekimhan Belediye Başkanı Turan Karadağ, partisinin ilçe örgütü ile birlikte istifa ettiğini açıkladı. Ne CHP’de ne de Hekimhan’da özgül ağırlığı bulunmayan Karadağ’ın bu hamlesi gitmeden önce son esprisi olarak yorumlandı.

5 yıllık belediye başkanlığı döneminde hizmet yapmama rekoru kıran, potansiyeli çok fazla olmasına rağmen hizmet üretmekten aciz bir görüntü veren, belediyenin resmi internet sitesine bile 2023 yılında tek bir veri girişi yapmayan ilçe halkının da tepki gösterdiği Hekimhan Belediye Başkanı Turan Karadağ, CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba’yı hedef alarak partisinden istifa ettiğini açıkladı.  Gerek parti içinde gerekse de ilçe de hiçbir ağırlığı olmayan Karadağ’ın bu hamlesi yüzlerde tebessüm uyandırdı. 5 yıllık süre zarfında yaptıkları değil yapmadıkları ile gündeme gelen Başkan Karadağ’ın açıklamaları dikkate bile alınmadı.

CHP Hekimhan’da Eski Hasançelebi Belediye Başkanı Mehmet Şerif Yıldırım’ı aday olarak açıkladı. İlçe de son derece sevilen ve çevresinde dürüstlüğü, çalışkanlığı ile bilinen Yıldırım’ın aday gösterilmesi Hekimhan’da da parti içerisinde de memnuniyet yarattı.MALATYA FLAŞ HABER-ÖZEL

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL