Özel Haber

CHP’nin Büyükşehir Adayı Veli Ağbaba Mı?  

2024 yılının Mart ayında yapılması planlanan yerel seçimler öncesinde siyasi partiler yavaş yavaş halkın nabzını yoklamaya başlarken siyasi kulislere yansıyan bir iddia gündemde bomba etkisi yarattı. 2024 Yerel seçimlerinde büyükşehir..

CHP’nin Büyükşehir Adayı Veli Ağbaba Mı?  

2024 yılının Mart ayında yapılması planlanan yerel seçimler öncesinde siyasi partiler yavaş yavaş halkın nabzını yoklamaya başlarken siyasi kulislere yansıyan bir iddia gündemde bomba etkisi yarattı.

2024 Yerel seçimlerinde büyükşehir belediye başkan sayısını artırma hedefinde olan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), AK Parti’nin kalesi pozisyonunda olan Malatya’da seçimlere en güçlü kozuyla girmeye hazırlanıyor. Uzun yıllardır CHP Malatya Milletvekili görevini üstlenen, parti içerisinde Genel Başkan Yardımcılığı da yapan sadece Malatya’da değil parti içerisinde de çok sevilen ve saygı duyulan bir isim olan  Veli Ağbaba’nın, CHP tarafından Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak gösterileceği iddia edildi. Malatya’da şahsi oy tabanı olan özellikle 6 Şubat depremlerinin ardından karşı mahalle seçmenleri tarafından dahi taktir edilen Veli Ağbaba’nın ,  aday olması halinde önemli bir başarı elde edilebileceği söyleniyor.

Ağbaba’nın Belediye Başkan Adayı olması halinde milletvekilliğinin düşmemesi, seçilememesi halinde bile parlamenter kimliğini koruması iddiaları güçlendiriyor. CHP tabanının genel seçimlerinin ardından büyük hayal kırıklığına uğraması ve bu kızgınlıkla sandıklara gitmeme ihtimalinin değerlendirildiği bir süreçte hem kendi tabanını kolaylıkla harekete geçirecek hem de karşı mahallelerden oy alabilecek bir isim olan Ağbaba’nın çok sevdiği Malatya’sı ve partisi için bu görevden geri durmayacağı ifade ediliyor. MALATYA FLAŞ HABER-ÖZEL

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL