Siyaset

CHP’nin Akçadağ’ın Bu Adayı Ali Kazgan’ın Ekmeğine Yağ Sürdü

2019 yılında yapılan yerel seçimlerde kıl payı kaybettiği Akçadağ Belediyesini bu defa kazanmak istiyoruz diyen Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) yönetimi burada Dr.Vahap Şahin ismini aday göstermesi adeta CHP Ali Kazgan..

CHP’nin Akçadağ’ın Bu Adayı Ali Kazgan’ın Ekmeğine Yağ Sürdü

2019 yılında yapılan yerel seçimlerde kıl payı kaybettiği Akçadağ Belediyesini bu defa kazanmak istiyoruz diyen Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) yönetimi burada Dr.Vahap Şahin ismini aday göstermesi adeta CHP Ali Kazgan Başkanın ekmeğine yağ sürdü.

2019 yılında yapılan yerel seçimlerde ilçenin başarılı belediye başkanı Ali Kazgan yeniden AK Parti tarafından adayı gösterilmeyince Bağımsız Belediye Başkan Adayı olmuş, bu karar sonrası seçimlerde oyların bölünmesi neticesinde CHP Akçadağ Belediyesini kıl payı kaybetmişti. Bu seçimlerde de mevcut Başkan Yeniden Refah Partisi’nden aday olması, AK Parti’nin de aday göstermesi neticesinde CHP bu defa Akçadağ’ı kazanacağız şeklinde iddialı konuşmaya başlamıştı ki ta ki adayı belli olana kadar. Çünkü CHP Akçadağ’da iyi bir aday gösterebilmeyi başarsaydı hakikaten oyların bölünmesinden yararlanıp seçimleri kazanabilirdi ancak öyle olmadı. CHP Akçadağ’da ilçe halkının pek tanımadığı, ilçeyle ilgisi olmayan dolayısıyla oy karşılığı da olmayan Dr.Vahap Şahin ismini aday olarak gösterdiği öğrenildi. Dr.Vahap Şahin’in göstermesi ile birlikte  CHP tabanından mevcut Başkan Ali Kazgan’a ciddi bir oy kaymasına neden olur ve Kazgan’ın ekmeğine yağ sürülmüş oldu

REMZİ HAYTA-ÖZEL HABER

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL