TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 261.198
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 22.161
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 60
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 5.463
Ekonomi

CHP Malatya İl Başkanı Enver Kiraz, tütün üreticilerinin eylemine destek verdi.

1 Temmuz’da yürürlüğe giren yasayla tütün üreticilerinin üretim yapamayacak hale gelmesi karşısında Doğanşehirli tütün üreticileri anayolu kapatarak eylem yaptılar. Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Malatya İl Başkanı Enver Kiraz, “Doğanşehir Erkenek’te..

CHP Malatya İl Başkanı Enver Kiraz, tütün üreticilerinin eylemine destek verdi.

1 Temmuz’da yürürlüğe giren yasayla tütün üreticilerinin üretim yapamayacak hale gelmesi karşısında Doğanşehirli tütün üreticileri anayolu kapatarak eylem yaptılar.
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Malatya İl Başkanı Enver Kiraz, “Doğanşehir Erkenek’te ekmekleri elinden alınan çiftçimizin yanındayız. 1 Temmuz itibariyle mecliste ertelemesi gereken tütün yasağı maalesef artık uygulanmaya başladı. Artık tütün, bayilerde, dükkânlarda satılmayacak. Burada bir mağduriyet söz konusu, alt yapısı kurulmadan vatandaşa bilgi verilmeden yasak getirildi. Bir süre daha ertelenebilirdi” dedi.
“Ebetteki vatandaş ekmeğini savunmak durumunda” diyen Kiraz, “Bunun partisi de siyaseti de olmaz. Ekmek söz konusu. Vatandaşın yerli milli olan, yüzyıllardır ektiği tütünü vatandaş üretmeye devam etmeli. Diyorlar ki üretmek serbest ama satmak yazık. Bu tam bir komedi. Bu yanlıştan dönülmelidir” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL