Malatya

Çevre Şehircilik İl Müdürlüğü Yoğun Baskı Altında!

Malatya’da binaların hasar durumlarına istinaden hazırlanan sonuçlar e-devlet sistemine yansıtıldı. Yansımasının ardından Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü’ne sonuçların yeniden değişmesi için yoğun baskılar yapıldığı ifade ediliyor.

Çevre Şehircilik İl Müdürlüğü Yoğun Baskı Altında!

MALATYA FLAŞ HABER / ÖZEL HABER – Asrın felaketi sonrasında Malatya’da itiraz edilen binaları 3. Kez kontrol ederek nihai sonuçları açıkladı. Açıklamasının ardından Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürü’ne sonuçların değişmesi için bina sahipleri tarafından yoğun baskılar oluşturulmaya başlandı. Bu baskılara siyasi baskılar da dahil olunca Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürü çok zor bir duruma düştüğü iddia ediliyor.

Ayrıca bir haber sitesinde yer alan içerikte orta hasarlı binasına bir üniversiteden az hasarlı rapor alarak sonuçların değişmesi için baskı yapan şahsın müdürün masasına yumruğunu vurduğu ifadeleri yer aldı. Bir kamu kurumunu temsil eden kişinin masasına yumruk vuran şahsın bu cesareti ise nereden aldığı merak konusu haline geldi.

Ağır ve Orta Hasarlı binaların hasar durumları değiştirilerek vatandaşların canlarının hiçe sayılmaya çalışıldığı görülürken, Müdürlük tavrını net bir şekilde ortaya koyuyor.

Yasal olarak da üniversitelerden alınan bu raporların sadece mahkeme yolu ile itirazlarda kullanıldığı ifade edilirken, bu raporların çevre şehircilik ve iklim değişikliği müdürlüğünün raporlarını etkilemediği biliniyor.

Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürü ise son derece kararlı bir şekilde hasar sonuçlarının değişmemesi için direndiği yine gelen iddialar arasında yer aldı.

Vatandaş ise hiç bir Vatandaşın canını tehlikeye atmayacağını ve bu raporlara herhangi bir müdahalede bulunulmayacağı konusunda İl Müdüründen son derece emin olduğu ifade edildi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL