Eğitim

‘Çevre Bilinci’ Temalı Değerler Eğitimi Projesinin Tanıtımı Yapıldı

Malatya İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen ‘Çevre Bilinci’ temalı değerler eğitimi projesinin tanıtımı Erman Ilıcak Fen Lisesi’nde düzenlenen programla gerçekleştirildi.

‘Çevre Bilinci’ Temalı Değerler Eğitimi Projesinin Tanıtımı Yapıldı

Programın açılış konuşmasını yaparak, proje hakkında bilgilendirme yapan Proje Koordinatörü Mine İpek, Çevre Bilinci temalı değerler eğitimi projesinin doğayı, çevre bilincini, çevre temizliğini, doğayla uyumu bütün okullarımızda öğrencilerimize benimsetmek amacıyla projeyi hazırladıklarını belirtti.

İl Milli Eğitim Müdürü Battal Kanbay programda yaptığı konuşmada, “Öncelikle İzmir’de yaşadığımız deprem nedeniyle hayatını kaybeden yurttaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum. Hepimizin başı sağ olsun. Müdürlüğümüz ve paydaşlarımızın ortak çabalarıyla yürütülen Değerler Eğitimi’nin bu yıl ki temasını Çevre Bilinci olarak belirledik. Mottomuz “YAPRAK YEŞİLİ, GÖK MAVİSİ… Çocuklar renklerin ve hayatın varisi…” Bu çerçevede tüm okullarımızda bir dizi etkinlik ve bilinçlendirme çalışması yürüteceğiz. Zaman zaman il genelinde paydaşlarımızla ortak yürüteceğimiz uygulamalar olacak. Çocuklarımıza daha güzel ve yaşanır bir gelecek bırakmak için çalışacağız.

Projede emeği geçen çalışma arkadaşlarıma; katılımlarınızdan dolayı sizlere çok teşekkür ediyorum, hepimize şimdiden “kolay gelsin” diyorum” dedi.

Konuşmaların ardından Değerler Eğitimi projesinde başarılı olan okullarımıza başarı belgeleri verildi.

Program okul bahçesine fidan dikimi ile sona erdi.

Programa, İl Milli Eğitim Müdürü Battal Kanbay, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Cemal Nogay, İnönü Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanı Prof.Dr. İlhan Erdem, Turgut Özal Üniversitesi Ziraat Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Kazim Gündüz, Turgut Özal Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Süleyman Serdar KARACA, Orman İşletmeleri Müdürü Yakup Kalaylı, İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Yöneticileri ile Okul Müdürleri katıldı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL