Özel Haber

Cesur Yürekli Başkan: Ayşe Ece Budan

Himayeye Muhtaç Yaşlılar, Çocuklar ve Kadınlar Sosyal Yardım ve Dayanışma Derneği (HİMYAÇ-DER) Başkanı Ece Budan’ın tamamen gönüllük esasına dayalı çalışmaları taktir topluyor. Ülkemizde maalesef sivil toplum kuruluşları genelde amaçlarının dışına..

Cesur Yürekli Başkan: Ayşe Ece Budan

Himayeye Muhtaç Yaşlılar, Çocuklar ve Kadınlar Sosyal Yardım ve Dayanışma Derneği (HİMYAÇ-DER) Başkanı Ece Budan’ın tamamen gönüllük esasına dayalı çalışmaları taktir topluyor.

Ülkemizde maalesef sivil toplum kuruluşları genelde amaçlarının dışına çıkarak sadece şahsi menfaatleri uğruna bir takım çalışmaların içerisinde olmuşlardır. Malatya’da gerçek manada yararlı işler yapan birkaç dernekten birisi olan HİMYAÇ-DER, sürekli kamuoyunda yararlı çalışmaları ile taktir topluyor. Dernek Başkanı Ece Budan, büyük bir özveri ile kimsesizlerin yardımına koşmaya, ellerinden tutmaya gayret gösterdiği gibi özellikle uyuşturucu belasına bulaşan evlatlarımızın en büyük sivil toplum destekçisi konumunda. 

Sevginin çocuklar üzerindeki sihirli etkisini çok iyi bilen bu sevgi teması üzerinden onlara yaklaşan Budan, şu zorlu hayat koşullarında onlarca evladımızın yanında yer alarak birlikte ayağa kalkmalarına vesile oluyor. 

Çünkü kimsesiz, yardıma muhtaç ya da madde bağımlısı evlatlarımızın paradan önce sevgiye, ilgiye, dinlenmeye, değer görmeye ve anlaşılmaya ihtiyaçları var. Ece Hanımım Malatya’da yaptıkları asla unutulmayacak. Çünkü karşılık beklemiyor, dernek başkanı sıfatını kullanarak rant elde etmiyor, yapmacık davranmıyor ve en önemlisi bunları yıllardır yapıyor.  

Bu nedenle Ece Hanım’ın Malatya’da ki yeri, önemi ve gördüğü saygı tartışılmaz. Böyle güzel ve duyarlı insanların sayısını artırmayı başarabilirsek işte o zaman bir millet olabiliriz.

REMZİ HAYTA-ÖZEL

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL