Özel Haber

Çadır Kentin Beyaz Meleği

Maşti Çadırkent bünyesinde kurulan aile sağlığı merkezinde beyaz melekler tüm zorluklara rağmen görevlerini yapmaya devam ediyorlar. 6 Şubat Kahramanmaraş depremlerinin ardından büyük yıkım yaşayan Malatya’da ilk kurulan çadır kentlerin başında..

Çadır Kentin Beyaz Meleği

Maşti Çadırkent bünyesinde kurulan aile sağlığı merkezinde beyaz melekler tüm zorluklara rağmen görevlerini yapmaya devam ediyorlar.

6 Şubat Kahramanmaraş depremlerinin ardından büyük yıkım yaşayan Malatya’da ilk kurulan çadır kentlerin başında gelen Maşti’de halen yüzlerce vatandaş kalmaya devam ediyor. Her dönem büyük bir özveri ve fedakarlıkla görevlerini sürdüren sağlık çalışanları ise çadır kent uhdesinde kurulan aile sağlığı merkezinde sağlık hizmeti sunmaya devam ediyorlar. Merkezde görev alan Beyaz Melek  Aile Hekimi Deniz Akdeniz Topçu, ” Evini işini kaybetmiş düzenleri bir dakika içerinde ters düz olmuş yüzlerce depremzede ailemizin barındığı çadır kentte aynı zamanda birer depremzede olarak sağlık hizmeti sunmaya devam ediyoruz. İnsanlarımıza bir nebze de katkımız oluyorsa ne mutlu bizlere” şeklinde konuştu.

Çadır kentin beyaz melekleri zorlu çalışma koşullarına rağmen hem sağlık hizmeti sunmaya hem de depremzedelere destek olmaya devam ediyorlar.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL