Malatya

BÜYÜKŞEHİR İTFAİYESİ 3 GÜNDE 139 YANGINA MÜDAHALE ETTİ

  Aşırı sıcaklar nedeniyle Malatya genelinde yoğun bir şekilde yangın olayları meydana gelirken, Malatya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı teyakkuza geçerek üç gün içerisinde 139 yangına müdahale etti. Malatya Büyükşehir..

BÜYÜKŞEHİR İTFAİYESİ 3 GÜNDE 139 YANGINA MÜDAHALE ETTİ

 

Aşırı sıcaklar nedeniyle Malatya genelinde yoğun bir şekilde yangın olayları meydana gelirken, Malatya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı teyakkuza geçerek üç gün içerisinde 139 yangına müdahale etti.

Malatya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı gelen ihbarları anında değerlendirip yangınlara hızlı bir şekilde müdahale ederek büyümesini ve daha fazla zarar vermesinin önüne geçiyor.

Malatya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı ekipleri artan sıcaklıklar ve kuruyan doğa yapısı sebebiyle son günlerde yangınlarda bir artış olduğunu ve son üç gün içerisinde 139 yangına müdahale edilerek olası can kayıplarının önüne geçti. Çıkan yangınların özellikle dağlık arazilerde bulunan ve itfaiye araçlarının çıkmakta güçlük çektiği alanlarda çıktığını belirten yetkililer, vatandaşlardan daha hassa davranmaları duyarlı olmalarını istediler. Yıllarca emek verilerek oluşturulan ormanların küçük bir kıvılcımla yok olduğunu belirterek yanan ormanlar ülkemizin geleceği, oksiyen deposu olan ciğerlerimizin yanmasına izin vermeyelim şeklinde uyarıda bulundular.

 Üç itfaiye eri yaralandı

Malatya’nın çeşitli bölgelerinde çıkan yangınlara müdahale sarısında üç itfaiye eri yaralanmıştır.  Yaralı itfaiye erleri hastaneye kaldırılarak ilk müdahalelerinin ardından taburcu edilmişlerdir.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL