TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 261.198
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 22.161
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 60
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 5.463
Köşe Yazısı

Bu Zihniyetin Kazananı Osman Güder Olur… (Remzi Hayta Yazdı )

Battalgazi Belediyesi tarafından Başkan Osman Güder önceliğinde son iki yılda yapılan hizmetlerin yerinde görülmesi amacıyla basın mensuplarına yönelik düzenlenen geziye ben de katıldım. Derme Deresi Islah Projesi, Şehit Fevzi Mahallesi..

Bu Zihniyetin Kazananı Osman Güder Olur… (Remzi Hayta Yazdı )

Battalgazi Belediyesi tarafından Başkan Osman Güder önceliğinde son iki yılda yapılan hizmetlerin yerinde görülmesi amacıyla basın mensuplarına yönelik düzenlenen geziye ben de katıldım. Derme Deresi Islah Projesi, Şehit Fevzi Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesi, İspendere Projesi, Engelsiz Yaşam Merkezi,  Park ve Bahçeler Müdürlüğünün çalışmaları gibi çok sayıda projenin tamamlanmış veya geldiği son noktayı yerinde gördük. Başkan Osman Güder, bizzat çalışmaları, hedeflerini bizlere aktardı farklı görüşte ki arkadaşları samimiyetle dinledi.

Projeler yeterli görülebilir, çok beğenilebilir veya eleştirilebilir benim gündemim Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder’in tutumu üzerine olacak. Başkan Güder’in, uzunca yıllar AK Parti İlçe Başkanlığı yapmış olması üzerine bir de Selahattin Gürkan dönemindeki başarılı ekibi koruması zaten bu işe birkaç sıfır önde başlamasını sağladı. Sonrasında ise  sadece işine konsantre oldu, havanda su dövme işine girmedi, suni gündemlerin aktörü olmadı, kavga etmek yerine özellikle Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan ile uyum içerisinde çalıştı, Belediye Meclis toplantılarında doğru yapılan işlerden övgüyle bahsetti tüm bu artıların sonunda görüyoruz ki salgın koşullarına rağmen Battalgazi Belediyesi çok güzel hizmetlere imza atmış, atmaya da devam ediyor.

Başkan Güder’in kendine olan özgüveni, mütevazi tutumu, eleştirilere açık yönetim anlayışı, sağduyusu, yeri geldiğinde taktir etmesini bilmesi ilçesine hizmet olarak geri döndüğü gibi kişisel Saygınlığına da saygınlık katmış durumda. Yani Belediye Meclis toplantısında Büyükşehir Belediyesinin doğru yaptığı işlerden dolayı teşekkür etmek Başkan Osman Güder’i küçültmez aksine yükseltir, büyütür öyle de oldu zaten. Bu egodan uzak tavrı Başkan’ın en önemli artısı olarak ön plana çıkıyor.

Son olarak şunu ifade etmek istiyorum, Başkan Güder tribünlere oynamıyor, popülist siyaset yapmıyor, herkese şirin gözükmek gibi derdi yok… Şehit Fevzi Mahallesindeki kentsel dönüşümden bahsediyorum. Kentsel dönüşüm projeleri yapmak zordur, herkesi memnun edecek bir çözüm bulamazsın, siyasetçilerde aman vatandaş bana karşı cephe almasın diye işi sürünceme de bırakmaya bayılırlar. Deprem olduğunda her seferinde konu yeniden raftan indirilir iki gün sonra tekrar buzdolabına kaldırılır. Başkan Osman Güder, çok zor gözüken Şehit Fevzi Mahallesindeki kentsel dönüşüm projesini hayata geçirmek üzere iş de bu gerçekçi yönetimin en somut halidir. Sırf bu kararlılığından dolayı bile Başkan Osman Güder’i tebrik etmek gerekiyor.  REMZİ HAYTA

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL