TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 338.873
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 26.398
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 213
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 27.160
Malatya

Bizde De Bunu Hissedecek Donanımlar Mevcuttur

                                                  Çoğu zaman şaşkınca tebessümler ediyorum..

Bizde De Bunu Hissedecek Donanımlar Mevcuttur

 

Kısa Kaliteli Aşk Sözleri | SozRehberi

                                                Çoğu zaman şaşkınca tebessümler ediyorum insanlar deliymişim gibi bakıyor.

                                           Bilmiyorlar ki, hasretini çektiğim yârin gözleri gözlerimin önüne geliyor gülümsüyorum.

                                        O zaman onlara sorsam siz aşksız nasıl yaşıyorsunuz diye dayak atacaklarından eminim

                                   Onlar bulmak için aramıyorlar sahip olmak için arıyorlar sahiplenmek kaçırıyor bilmiyorlar

 

 Düşünüyorum öyle ise varım, yalnız çok düşünüyorum öyle ise çok var arayacaklarım. Sahi insan neden sever? Ya da neden sevmez aşkla? Sevmek müthiş bir tat ve haz iken, insan neden bundan vazgeçer ki? Hani kafasına silah dayamışlar diyeceğim, öyle bir şeyde yok! Aşta karşılıksız sevmek vardır hayal kırıklığı içinde olmaz, küsmek olmaz, kırmak olmaz, kırılmak hiç olmaz ne güzel, bir bahçede renk renk açan çiçekler gibi, misler gibi kokuyor içine girenler, ayrı bir dünyanın içine girmiş gibi haz alıyor mutluluk coşku duyuyor! Diyeceksiniz ki aşk çok ağırdır, içinde hasret gözyaşı vardır çekilmez, neden çekilmez ki? O zaman sevmeyelim, bunca ıstırabı sevgisiz duygusuz birbirimizi kıralım (zaten kırıyoruz) gücü yeten yetene, neyi varsa alsın yıksın vursun! O zaman bu dünya imtihan dünyası, gönlümüzde ne ile gideceğiz Alemlerin Rabbinin huzuruna? Aşk ağırdır, lakin hoştur tatlıdır çilesi çoktur o hoşluk bu alemde hissedilirken, öteki alemde yaşamak cennet bahçesinde gezinmek içindir bu yetmez mi ki, arasan da eline geçmeyen fırsat gelmiş iken ayağına? Her şeyi burada bulmana gerek yok ki, ötelerde lazım olanı, aramak bulmak taşımak gerekmiyor mu ki, böylesine edepsizce kaçmayı seçelim? Talip olmak lazım gelir ki ötelerde bizi karşılasın, yoksa çabasız emeksiz ne kazanılmış ki böylesine muhteşem devasa, bir cennet hem de sonsuza kadar sonu olmayan bir hayat için, neden az aşkla hasret çile çekmeyelim? Bu kadar insan salak olabilir mi?

Aşk, bize ötelerde cennetten gelendir, bizde de bunu hissedecek donanımlar mevcuttur. Öyle ise cennetten gelene talip olmak, kendini cennete taşımak için aşkla sevmek vardır. Aşkın karşılığı bu dünyada değil, ahirete hayatında bulabiliriz karşılığını. Karşılıksız seveceksin! Ama olur mu dünyada bu? Olur…Kızmayacaksın, ama çok aksi, anlamıyor, anlatma yaşa! Parçalamayacaksın, ama parçalanması gerekiyor yoksa tahammül edemiyorum! Edeceksin! Bu her şeyi kabullen demek değil, sakin huzurlu kırmadan usulca olacak her şey! Aşktaki hasret, belki Leyla’yı aramak değil de aşkı yaratan Mevla’yı ara bul demek içindir ki ise, içine tohumu bu nedenle ekildi ise, o zaman var Rabbine her şeyi bulmuş kavuşmuş olacaksın.

 Farkındaysanız insan doyumsuzdur, ne kadar kazansa doymuyor az dahası yok mu diye soruyor, kendini parçalıyor, daha fazlasını bulunca var olanı alıp kasada gereksiz yere saklıyor! Geçenlerde 2 Milyon doları olan vatandaş, yeni çıkan Bitcoin mi nedir ona yatırmış, aradan iki gün sonra parası buhar olmuş uçmuş! Emeğine kazancına yazık değil mi kardeşim? Bir yatırım yap, bir dükkân aç birkaç eleman çalıştır, beraberce kazanın az da olsa kazanın. Olur mu bir anda ikiye katlamak varken kim yanaşır ki buna? Bak yine aşk lazım, aşksız olan budur, ya aşkla ol açılmaz yola yol buldur, ya da aşksız kal da kudur! Denklem belli seveceksin ötelerde karşılığın göreceksin, bu denklemi bozar sevmezsen ötelerde sancı çekersin sancın dinmez. Aşkın eşitliğini severek haz duyarak hasret çeksen de hatırlayarak zaten gülümseyerek yaşıyorsun, bunun eşitliğini para ile anlat deseniz, para zaten el kiri karşılaştırılamaz, hatta dolaşım hızı ile anlat deseniz ışık hızından anlatılmaz, ışık hızı yanında sönük kalır. Nerden biliyorsun diyeceksiniz, yaşadım ki biliyorum, sevdim kavuşamadım hala hasretini özlemini çekiyorum hala gönlüm ilk bakışıyla hoş, bakın işte içi değil boş, hoşlukla dolu bu hoşluk ötelere beni taşırken, karşılığını aşk verecek elbette ki Rabbim karşılıksız yaratmaz bilirim, vesselam.

Mehmet Aluç

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL