Güncel

Birleşik Emekliler Sendikası Başkan Göktaş “Bu günler geçer, ancak yediğimiz ayazı unutmayız”

Emeklilerin 5 bin TL ikramiye tepkisi: Bu günler geçer, ancak yediğimiz ayazı unutmayız Birleşik Emekliler Sendikası Malatya Şube Başkanı Haydar Göktaş, “Zaten sadaka gibi verilen bu ikramiyede bile ayrım yapılmasını..

Birleşik Emekliler Sendikası Başkan Göktaş “Bu günler geçer, ancak yediğimiz ayazı unutmayız”

Emeklilerin 5 bin TL ikramiye tepkisi: Bu günler geçer, ancak yediğimiz ayazı unutmayız

Birleşik Emekliler Sendikası Malatya Şube Başkanı Haydar Göktaş, “Zaten sadaka gibi verilen bu ikramiyede bile ayrım yapılmasını ve bölünmeyi kabul etmiyoruz. Bu ikramiye, tüm emeklileri kapsamalı ve bir maaş tutarında olmalıdır” dedi.

Birleşik Emekliler Sendikası Malatya Şube Başkanı Haydar Göktaş, maaşları asgari ücretin altında kalan ve aylardır iyileştirme bekleyen emeklilere bir defaya mahsus 5 bin TL ödeneceği açıklamasına tepki gösterdi.

Bu ikramiyeden çalışan emeklilerin muaf tutulacağını da hatırlatan Göktaş, “Zaten emekli maaşı ev kirasını karşılayamıyor, bu yüzden çalışmak zorunda kalıyorlar. Emekli maaşı, asgari memur maaşı kadar olmalıdır. Emekliler, o yaşından sonra çalışmak zorunda kalmamalı, evlerinde oturmalı veya istedikleri gibi vakit geçirmelidirler” dedi.

Seçim öncesinde verilen vaatlerin yerine getirilmesini isteyen Göktaş, “Cumhurbaşkanımızın boynumun borcu dediği vaatleri, emeklileri bölmeden ve ayırmadan yerine getirmelidir” dedi.

“Depremzede emekliler desteklenmeli”

Göktaş, özellikle depremzede emeklilerin, yaklaşan kış aylarında büyük bir sefaletle karşı karşıya kalacağını vurguladı, “Konteynerlerde yaşayan emekliler, ısınma, barınma ve gıda temini konusunda sıkıntı yaşayacaklar. İktidar, depremzede emeklilere hemen gereken yardım ve desteği sağlamalıdır” dedi

“Bir maaş tutarında olmalı”

Göktaş, “Zaten sadaka gibi verilen bu ikramiyede bile ayrım yapılmasını ve bölünmeyi kabul etmiyoruz. Bu ikramiye, tüm emeklileri kapsamalı ve bir maaş tutarında olmalıdır.

Göktaş, “Biz emekliler, tutulmayan vaatler yüzünden bu sefaleti yaşamaktayız. Biz emekliler, bu zor günleri bir şekilde atlatacak güçteyiz, ama yaşadığımız zorlukları unutmayız. Bu günler geçer, ancak yediğimiz ayazı unutmamızı istemeyin. Biz bu yoklukta nasıl iktidar sahiplerine muhtaçsak, yarın seçim zamanı bu gariban emeklinin kapısını çalacaksınız. O zaman emekliye verdiğiniz kadarı alırsınız. Bütün siyasilerin bunu iyi anlaması ve idrak etmesi gerekmektedir” ifadelerini kullandı.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL