Malatya

Bir Şerit İnsan Hayatından Daha mı Değerli?

Asrın felaketinde Malatya’da ağır hasar alan binalar kendi kendine çökmeye devam ederken vatandaşlar sokaklarda yürümeye korkar hale geldi.

Bir Şerit İnsan Hayatından Daha mı Değerli?

MALATYA FLAŞ HABER/ÖZEL HABER – Sıtmapınarında bir vatandaşla diyaloğu kaydedilen Malatya Valisi Hulusi Şahin’in vatandaşın sorusuna verdiği cevap tepkilere neden oldu.

Baştan beri Malatya Flaş Haber olarak şehir merkezindeki binaların hem eski hem de ağır hasarlı olması dolayısıyla acil yıkılması gerektiğini, 3 ay geçmesine rağmen binaların daha yıkımının bitmemesi ve buna rağmen proje açıklamalarında bulunanların olduğunu dile getirdik. Vatandaşın can güvenliğinin herşeyden önde geldiğinin bilincine varılmalıdır artık.

Daha önce Sıtmapınarında çöken bir binanın 10 dakika öncesinde aracıyla geçen bayan vatandaş, “Buradan 10 dakika önce aracımla geçtim. Şimdi bina yıkıldı. Çok tehlikeli değil mi sorusuna” Malatya Valisi Hulusi Şahin’in “ortadan gidin. Tamam hepsini yıkacağız” diye cevap vermesi sosyal medyada tepkiye yol açtı.

Binaların en kısa sürede yıkımı tamamlanana kadar şeritlerin çekilerek vatandaşların bu alanlardan geçmelerinin önlenmesi hatta hasarlı binaların yıkılana kadar bu cadde ve sokakların trafiğe kapatılması gerekiyor. Bir artçı anında yıkılan binanın altında kalacak olan aracın veya yaya olarak geçen vatandaşın canına mal olması artık Malatya’nın kaldıracağı bir durum değil. Artık insanlar can kaybı yaşamasın istiyor.

Trafiğe kapatılması veya geçişe kapatılması bazı kesimler tarafından belki tepkiye neden olacaktır ancak can kaybı yaşanmaması daha önemlidir. Artçılar ve  uzmanların uyarıları devam ediyor. Depremin hala varlığını hissettirdiği unutulmamalı…

MALATYA FLAŞ HABER/ÖZEL HABER

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL