Köşe Yazısı

Bir İş Adamı Profili : “İsmail Hakkı Pekel”

Genç yaşına rağmen uzun yıllardır aktif iş hayatının içerisinde yer alan, siyasi kariyeri de bulunan Malatya’nın saygın simalarından İsmail Hakkı Pekel’i gelin yakından tanıyalım. 1968 yılında dünyaya gelen İsmail Hakkı..

Bir İş Adamı Profili : “İsmail Hakkı Pekel”

Genç yaşına rağmen uzun yıllardır aktif iş hayatının içerisinde yer alan, siyasi kariyeri de bulunan Malatya’nın saygın simalarından İsmail Hakkı Pekel’i gelin yakından tanıyalım.

1968 yılında dünyaya gelen İsmail Hakkı Pekel, ilk ve orta öğrenimini Malatya’da tamamladıktan sonra kendisi gibi İş Adamı olan Babasına yardımcı olmak amacıyla Anadolu Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinde İktisat eğitimi aldı. Pekel’in kıymetli Babası Ahmet Hami Bey, 1961 yılında bugün Battalgazi Belediyesi Hizmet Binası karşısında bulunan ve  halen faaliyetlerine devam eden Malatya’nın ilk akaryakıt istasyonu açmış  ileri görüşlü bir şahsiyetti. İsmail Hakkı Bey, babasının vefatı üzerine işlerin başına geçmiş ve şirketin daha da büyümesi sağlamıştır. Vatandaşlara verdiği güven ve kaliteli hizmet sayesinde Pekel Petrol Akaryakıt İstasyonları uzun yıllardır hem ilimizin hem de bölgenin en fazla akaryakıt satan istasyonlarının başında gelmektedir. Sadece İş hayatıyla yetinmeyen memleket meselelerine de kafa yoran Pekel, 90’lı yıllarda Menderes Hareketinin devamı niteliğinde olan partilerde yöneticilik yapmış ve nihayetinde 2015 yılından beri de Ak Parti saflarında aktif siyasi hayatını devam etmektedir.  Son 4 yıldır Ak Parti Malatya İl Başkan Vekilliği görevini de üstlenen İş Adamı İsmail Hakkı Pekel, 2023 Genel Seçimlerinde Malatya’yı Meclis Çatısı altında temsil etmek üzere görevinden istifa etmiş ancak aday gösterilmemişti. Siyaseti koltuk için değil vatandaşa ve çok sevdiği ülkesine hizmet etmek için yaptığını vurgulayan Pekel, aday gösterilmedi diye siyaset yapmaktan hele de depremde büyük zarar görmüş Malatya bu haldeyken geri de durmayacağını ifade ediyor. Bugün onlarca çalışana İş imkanı sunan, akaryakıt sektöründe Malatya’ya 52 yıldır hizmet eden, Ak Parti saflarında vatandaşların dertlerini dinleyen çözüm üretmeye çalışan, çevresindekilere güven veren   sözüne itibar edilen İş Adamı İsmail Hakkı Pekel, evli ve üç çocuk babasıdır. MALATYA FLAŞ HABER-ÖZEL— REMZİ HAYTA

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL