TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 138.018
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 11.520
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 65
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 7.191
Siyaset

BBP İl Başkanı Ulutaş, Darende’deki Seçimi Unutmadık

Darende Belediye Başkanı İsa Özkan’ın, Darende Asliye Ceza Mahkemesindeki bir dava nedeniyle yargılanması sonucunda mahkemece verilen kararın, Özkan için, 7 ay 15 gün görevden uzaklaştırma  verilmesi ve Darende Belediye Meclisi..

BBP İl Başkanı Ulutaş, Darende’deki Seçimi Unutmadık

Darende Belediye Başkanı İsa Özkan’ın, Darende Asliye Ceza Mahkemesindeki bir dava nedeniyle yargılanması sonucunda mahkemece verilen kararın, Özkan için, 7 ay 15 gün görevden uzaklaştırma  verilmesi ve Darende Belediye Meclisi Toplanarak 7 aylık süre için Kendi aralarında Başkan Seçimi yapacak.

Darende Belediye Başkanı Isa Özkan’ın Darende Asliye  Ceza Mahkemesi kararı ile 7 ay 15 gün görevden uzaklaştırma cezası verilmesi ile ilgili olarak değerlendirmede Bulunan BBP Malatya İl Başkanı Ali Rıza Ulutaş “ Biz BBP olarak 2019 yerel seçimlerinde Darende deki çıkan sonuçları unutmuyoruz. Seçim sonuçlarında 339 fark varken sabah karşı ne olduysa birden 227 oyla eksiye düştük. Yaptığımız tüm müracaatların hiç birini İlçe seçim kurulu kabul etmedi. Oysa Aynı mahallede Muhtarlık seçimi yenilendi. Âmâ belediye oyları geçerli sayıldı. Belediye Başkan Adayımız Hamit Demir seçim sonuçları ile ilgili olarak çalmadık  kapı ,müracaat etmediğimiz yerler kalmadı ama sonuç alamadık. Biz BBP olarak Darende ilçemizdeki  seçimi unutmadık. Darende halkı da unutmadı. Adalet bir gün tecelli edeceğine yürekten inanıyoruz. BBP İl Başkanlığı olarak bu konunun her zaman takipçisi olacağız. Şimdi Darende Belediye Meclisi kendi aralarında 7 ay 15 günlük başkanlık edecek bir adayı belirleyecekler. Umarım en doğru en sağlıklı kararı verirler” diye konuştu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL