Kültür-Sanat

“Battalgazi’nin Kalbi Kadın Kooperatifi” Açıldı

Vali Aydın Baruş, Battalgazi’nin Kalbi Kadın Kooperatifi Satış Mağazasının açılış törenine katıldı. Battalgazi İlçesi Kanalboyu Caddesi Gülağa Apartmanı altında bulunan satış mağazası açılış törenine Vali Aydın Baruş, AK Parti Milletvekilleri..

“Battalgazi’nin Kalbi Kadın Kooperatifi” Açıldı

Vali Aydın Baruş, Battalgazi’nin Kalbi Kadın Kooperatifi Satış Mağazasının açılış törenine katıldı.

Battalgazi İlçesi Kanalboyu Caddesi Gülağa Apartmanı altında bulunan satış mağazası açılış törenine Vali Aydın Baruş, AK Parti Milletvekilleri Bülent Tüfenkci, Öznur Çalık, Battalgazi Kaymakamı Abdülkadir Duran, Battalgazi İlçe Belediye Başkanı Osman Güder, FKA Genel Sekreteri Vahap Yoğunlu,  Kooperatif üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

Kurdele kesiminin ardından açılışı yapılan satış mağazasını gezen Vali Baruş Battalgazi’nin Kalbi Kadın Kooperatifi tarafından hazırlanan ürünleri inceleyerek bilgi aldı.

Satış mağazası açılışının ardından Battalgazi Belediyesi yanında bulunan Battalgazi’nin Kalbi Kadın Kooperatifi Üretim Tesisine geçen Vali Baruş ve beraberindekiler üretim tesisinin açılışını yaparak incelemelerde bulundular.

Battalgazi’nin Kalbi Kadın Kooperatifi Üretim Tesisi açılış töreninde konuşma yapan Vali Baruş, “Öncelikle bir hatırlatmada bulunmak istiyorum. Malatya olarak zor günlerden geçiyoruz. Covid-19 salgını ilimizi olumsuz yönde etkilemeye devam ediyor. Sağlık bakanımızın da her konuşmasında ifade ettiği gibi; maske, mesafe ve hijyen kurallarına lütfen sıkı bir şekilde riayet edelim. Başka türlü bu salgının üstesinden gelmek mümkün değil. Çok sayıda hastamız hastanelerde yoğun bakımda, bizlerin ve yakınlarımızın bu duruma düşmesini istemiyorsak bu kurallara harfiyen riayet edelim. Yakınımızdaki insanları da her fırsatta uyaralım. Bu sıkıntılı günlerde bizlere sevinç veren,  bizleri gururlandıran gelişmelerde yaşanıyor. “Battalgazi’nin Kalbi Kadın Kooperatifi”nin açılışı bu olaylardan birisi.

Malatya, Ticaret Bakanımızın da destekleriyle milletvekilimiz Öznur Hanımın bayanlara öncülük etmesiyle kadın kooperatifçiliği konusunda büyük mesafe kat etti. Hanımlarımızda da bu bilinç harekete geçti ve bugün Malatya olarak Kadın Kooperatifçiliği sayısında 10’a ulaştık. Bu büyük bir başarıdır. Malatya’nın bütün kadınlarını alkışlamamız lazım. Tüm Türkiye’de 300 olan Kadın Kooperatiflerinin 10 adedinin Malatya’da olması gerçekten gurur duyulacak bir olay.

Biz kadınlarımızın her alanda hayatın her safhasında yer almasını arzu ediyoruz. Ev hanımları için de ciddi fırsatlar var. Ev hanımı kadınlarımızın hem ailede çocuklarına olan ihtimamı devam etsin hem de kendi el emekleri ile ürettikleri organik ürünler değerini bularak, pazara sunularak ekonomik bir getiri haline gelsin. İşte kadınlarımızı güçlendirmenin temel araçlarından birisi de budur. Açılışımızı yaptığımız bu kooperatif Malatya Kadınına güç verecektir. Malatya Kadınının üretim gücünü tüm Türkiye’ye gösterecektir. Fırat Kalkınma Ajansımızla vermiş olduğumuz destek ile satış ofisimiz çok güzel düzenlenmiş. Bu destekler tüm kadınlarımıza helal olsun. Bu vesile ile Ticaret Bakanımıza,  Sanayi ve Teknoloji Bakanımıza vermiş oldukları desteklerden ötürü çok çok teşekkür ediyorum. Bu işin başından beri takipçisi olup disiplinli bir şekilde organize eden Battalgazi Belediye Başkanımıza değerleri eşine ve belediyemizde emek veren tüm personele çok teşekkür ediyorum.

Bu üretim tesisi ve satış mağazasının tüm Türkiye’ye yol gösterici olmasını, rehber olmasını diliyorum” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL