Malatya

Battalgazi Meclisi, Haziran Ayı Olağan Toplantısını Gerçekleştirdi

Battalgazi Belediye Meclisi Koronovirüs sürecinde normalleşmeye dönmesinin ardından ilk olağan toplantısını gerçekleştirdi.İmar ağırlıklı gündem maddelerinin görüşüldüğü toplantıda bazı maddeler görüşülerek karara bağlanırken, bazı maddeler ilgili komisyonlara havale edildi. Battalgazi Belediye..

Battalgazi Meclisi, Haziran Ayı Olağan Toplantısını Gerçekleştirdi

Battalgazi Belediye Meclisi Koronovirüs sürecinde normalleşmeye dönmesinin ardından ilk olağan toplantısını gerçekleştirdi.İmar ağırlıklı gündem maddelerinin görüşüldüğü toplantıda bazı maddeler görüşülerek karara bağlanırken, bazı maddeler ilgili komisyonlara havale edildi.

Battalgazi Belediye Meclisi, 2020 yılı Haziran ayı olağan toplantısının ilk oturumunu Koronavirüs tedbirleri dahilinde Battalgazi Belediyesi Meclis Salonunda, Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder Başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantı öncesi meclise Başkanlık eden Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, toplantıya katılan meclis üyelerine Battalgazi Belediyesi’nin Koronavirüs (Covid-19) sürecinde gerçekleştirdiği çalışmalar hakkında detaylı bilgiler verdi. Battalgazi Belediyesi’nin pandemi sürecini iyi yönettiğini belirten Başkan Güder, Battalgazi bölgesindeki kentsel dönüşüm çalışmaları ve depremzedeler için Gelincik Tepesi ve Yatılı Bölge Ortaokulu yan kısmında yapılacak olan konutların çalışmaları hakkında da meclis üyeleri ile bilgiler paylaştı.Kentsel dönüşümün Malatya için çok elzem olduğunu ifade eden Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, bu sorunu Milletvekilleri, Büyükşehir Belediyesi, meclis üyeleri ve sivil toplum kuruluşlarıyla birlikte el ele vererek çözmek istediklerini belirtti.

BAŞKAN GÜDER’E YETKİ VERİLDİ

Battalgazi Belediyesi alt yapı hizmetlerinde kullanılmak üzere agrega üretimi muhtelif malzemesi ile bitüm ve muhtelif yol yapım malzemesi alımı ve yaya kaldırımı, kilit taşı ve taş duvar 1’inci ve 2’nci kat sathi kaplama yapımı işleri için İller Bankası’ndan kredi kullanılması için Battalgazi Belediye Başkanına yetki verilmesi teklifi görüşülerek, kabul edildi. Geçen yıl İller Bankasının bu hizmetinden faydalanılmadığının altını çizen başkan Güder, bu yıl gelen taleplerin karşılanması için İller Bankasıyla bu çalışmaya girilmesi gerektiğini kaydetti.

Battalgazi Belediyesi Encümen seçimlerinin de yapıldığı toplantıda Encümen Üyeliklerine Abuzer Altın, Tuncer Bulgurlu, Ebru İnanç seçildi. Bununla birlikte Battalgazi Belediyesi İhtisas Komisyonları seçimleri de yapıldı.

Battalgazi Belediye Meclisi, Haziran ayı toplantısının 2.birleşimini ise 11 Haziran Perşembe günü saat: 11.00’de Battalgazi Belediye Meclis Salonu’nda gerçekleştirecek.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL