Güncel

Başkan Yıldız:”Malatya’mızın Hali İçimizi Acıttı” 

Ankara Malatyalılar Birliği Başkanı Battal Yıldız, ”Malatya’ya geldik, şehri gezdik, manzarayı yakından gördük, görmüş olduğumuz bu tablo içimizi acıttı” dedi.   Ankara’da faaliyetlerine devam eden 23 Malatya köy ve ilçe derneklerinin çatı..

Başkan Yıldız:”Malatya’mızın Hali İçimizi Acıttı” 

Ankara Malatyalılar Birliği Başkanı Battal Yıldız, ”Malatya’ya geldik, şehri gezdik, manzarayı yakından gördük, görmüş olduğumuz bu tablo içimizi acıttı” dedi. 

 Ankara’da faaliyetlerine devam eden 23 Malatya köy ve ilçe derneklerinin çatı kuruluşu olan Ankara Malatyalılar Birliği Başkanı Battal Yıldız ve 18 Malatya derneğinin temsilcisi deprem afetinin ardından ziyaret için geldikleri Malatya’da çalışmalarını konteynırda sürdüren yerel basın mensuplarını da ziyaret ettiler.   

Ziyarette konuşan Dernek Başkan Yıldız, “Ankara Malatyalılar Birliği olarak 23 köy ve ilçe Derneği olarak bugün buradayız. Malatya’mızı gezdik, gördük; maalesef içimiz acıdı, üzüldük. İnşallah önümüzdeki yeni iktidar döneminde bu yaralar hep birlikte sarılacak. Gurbete çıkan insanlarımız tekrar kendi memleketlerine dönecekler. Ankara, İstanbul, İzmir ve diğer illere giden vatandaşlarımız sağlıklı bir şekilde kendi memleketlerine dönecekler” diye konuştu. 

“MALATYA DERNEKLERİ OLARAK BERABER HAREKET ETTİK”

Dernek olarak deprem sürecinde Malatyalıların yaralarını sarmak için çaba gösterdiklerini belirten Başkan Yıldız, “Bizler her zaman sizlerin yanınızdayız. Ankara’daki Malatyalılar Birliği daha önceki olduğu gibi bu süreçte hep yanınızda oldu. Deprem sürecinde de ayrıca yüzlerce Malatyalı hemşerimize iş olanağı sağladık. Binlerce Malatyalı hemşerimizi Ankara’da eve yerleştirdik, ev eşyalarını aldık, Malatya’da hemşerimizin az da olsa yaralarını sarmaya vesile olduk. Tabii bunu yaparken de biz bir gruptuk, ekiptik, Malatya dernekleri olarak beraber hareket ettik. 

“KAVGASIZ, BARIŞÇIL BIR SEÇİM OLSUN”

Yakın zamanda seçimin gerçekleşeceğini hatırlatan Başkan Yıldız, Ayrıca ülkemiz yakın zamanda yeni bir seçim süreci geçirecek. Seçim sürecinin de ülkemiz için hayırlı olmasını diliyorum. Kavgasız, barışçıl bir seçim olmasını temenni ediyorum. Demokrasi adına hak edenin kazanacağı bir seçim olmasını diliyorum.  Ayrıca gönlümüz bir değişimden yana, Cumhuriyet Halk Partisi’nin Malatya’da ve Türkiye’de başarılı olmasını diliyorum” dedi. 

“HIZLI REFLEKSLER GÖSTERİLEMEDİ”

Yerel basına da geçmiş olsun temennisinde bulunan Yıldız, Evlerinden iş yerlerinden oldular; sıkıntılarını da biliyoruz. Malatya’mızda da hızlı refleksler gösterilemedi. Bu enkazlar en kısa sürede sürede kaldırılır, bizlerde mutlu oluruz, hepimiz normal hayatına döneriz. Seçim sürecinde oy kullanmak isteyen vatandaşlarımız için otobüs tutuyoruz. Ankara Büyükşehir Belediyesi, tüm müracaat yapan vatandaşlarımız için Malatya’ya gelip oy kullanmasını sağlayacak. Dernekler olarak biz de bunlara vesile olacağız” diye konuştu. 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL