Ekonomi

Başkan Leventoğlu: “Kayısı Üreticisi Kaderine Terk Edilmemeli”

Akçadağ-Der Dernek Başkanı Cahit Leventoğlu, “Malatya ekonomisinin can damarını oluşturan kayısı monilya hastalığıyla yok olduğu bir süreçte üreticiler kaderine terk edilmemeli” dedi. Tarım İl Müdürlüğü yetkililerine seslenen Akçadağ-Der Dernek Başkanı..

Başkan Leventoğlu: “Kayısı Üreticisi Kaderine Terk Edilmemeli”

Akçadağ-Der Dernek Başkanı Cahit Leventoğlu, “Malatya ekonomisinin can damarını oluşturan kayısı monilya hastalığıyla yok olduğu bir süreçte üreticiler kaderine terk edilmemeli” dedi.

Tarım İl Müdürlüğü yetkililerine seslenen Akçadağ-Der Dernek Başkanı Cahit Leventoğlu ”Kayısının, sadece Malatya ekonomisi için değil ülkemiz için ne kadar önemli olduğunu söylemeye gerek yok. Sarı altınımız yani kayısımız bu yıl monilya hastalığı yüzünden çok ciddi zarar gördü. Şu ana kadar gerek bu hastalıkla mücadele gerekse de ciddi zararlar gören kayısı üreticilerine dönük kapsamlı tek bir çalışma dahi yapılmadı. Bu şehrin tarım il müdürü, ilçe müdürleri ve bu kurumlarda çalışanlar şimdi üreticilerin yanında yer almayacaksa, sahada gözükmeyecekse ne zaman görev üstlenecekler. Kayısı üreticisi gelecekten endişeli bir şekilde yetkililerden yaşanılan sorunlara bir çözüm üretmelerini bekliyor. Bu konuda yetkili tüm kamu kurumlarını ve odaları göreve davet ediyorum” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL