TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 165.109
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 6.289
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 153
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 6.113
Güncel

Başkan Kılıç ”Türk Ordusuna düşmanlık, düşmana askerliktir”

MHP Kuluncak İlçe Başkanı Mustafa Kılıç, Türk Silahlı Kuvvetlerine dil uzatan CHP Mersin Milletvekili Mahir Başarır’a sert tepki göstererek, “Hiçbir kimsenin Türk ordusuna hakaret etme haddine sahip değildir” dedi. MHP..

Başkan Kılıç ”Türk Ordusuna düşmanlık, düşmana askerliktir”

MHP Kuluncak İlçe Başkanı Mustafa Kılıç, Türk Silahlı Kuvvetlerine dil uzatan CHP Mersin Milletvekili Mahir Başarır’a sert tepki göstererek, “Hiçbir kimsenin Türk ordusuna hakaret etme haddine sahip değildir” dedi.

MHP İlçe Başkanı Mustafa Kılıç, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Kahraman Türk Ordusuna bir TV programında CHP’nin bir milletvekili kalkıp ‘Türk Ordusu Katar’a satılmış’ demesini şiddetle ve esefle kınıyoruz. Hiçbir kimsenin Türk ordusuna hakaret etme haddine sahip değildir. Bu sözlerin hesabi elbet bir gün gelecek alınacaktır.” dedi.

Başkan Kılıç’ın açıklamaları şöyle:

“Fırat Kalkan’ından Zeytin Dalı Harekâtı’na, Barış Pınarı Harekâtı’ndan Pençe Operasyonlarına kadar ova ova, dağ dağ, mağara mağara, şehir şehir, deyim yerindeyse köşe bucak hainleri arayan, sonra bulan, bulduktan sonra da imha eden Türk ordusuna sözlü hakaret eden CHP Milletvekili ve onun gibi düşünenleri MHP Kuluncak İlçe Başkanlığı ve yönetim kurulu olarak şiddetle ve esefle kınıyoruz. Sınırımızda nöbetçi, gökyüzümüzde kartal, gönlümüzde şükran, dileğimizde dua, dilimizde Peygamber ocağı, tarihte muzaffer bahadırlık olan kahraman Türk askeri mi satılmıştır? Orduya satılmış demek, bedelsiz satılmışlığın, uşaklığın aleni beyanıdır. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ifadesiyle bu zehirli ve zillet CHP anlayışına diyorum ki; askere düşmanlık, düşmana askerliktir.

Uluslararası toplumu, küresel kuruluşları, husumet lobilerini kışkırtmış, velakin emeline muvaffak olamamıştır. Şimdi de sırayı Türk askeri mi almıştır? Bu terazi bu sıkleti çekmez, bu tekerlek bu tümseği geçemez. Kahraman Türk Silahlı Kuvvetleri’ne zilletin, ne de Türk düşmanlarının lekesi sürülemez. MHP Kuluncak İlçe Başkanlığı olarak her zaman Kahraman Türk Ordusunun yayında olduk ve olmaya devam edeceğiz. Türk Silahlı Kuvvetlerimize sözlü ve fiili hareketlerde bulunanlar her zaman bizleri karşısında göreceklerdir.”

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL