28 Ekim 2020 TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 127.651
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 2.209
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 76
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 1.511
Malatya

Başkan Keskin Son Noktayı Koydu: 200 Gram Ekmek 1.50 TL

Esnaf ve Sanatkarlar Odası Birliği ve Ticaret Odasının ortaklaşa düzenlediği toplantıda son günlerde kamuoyunu meşgul eden ekmek Fiatları ile ilgili olarak son noktayı koydu.  Pide ve Somun ekmek fiyatının  200..

Başkan Keskin Son Noktayı Koydu: 200 Gram Ekmek 1.50 TL

Esnaf ve Sanatkarlar Odası Birliği ve Ticaret Odasının ortaklaşa düzenlediği toplantıda son günlerde kamuoyunu meşgul eden ekmek Fiatları ile ilgili olarak son noktayı koydu.  Pide ve Somun ekmek fiyatının  200 gram 1.50 Tl olduğunu açıkladılar ve fırıncı esnafın bu tarifeye uygun olarak satış yapmaları istendi. Fiat tarifeleri fırıncı esnafın ücretsiz olarak Esnaf ve Sanatkârlar Odası birliğinden temin edebilecekleri belirtildi.

Esnaf Odaları Birliği tarafından yapılan açıklamada şöyle belirtildi.

“Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğimiz ve Ticaret ve Sanayi Odasının ortaklaşa kurduğu komisyonda girerek  civar illerdeki fiyatlara uygun olarak Somun ve Pide ekmek fiyatının 200 gram 1,50 TL olduğunu Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonumuzca Türkiye genelinde tek tip kullanılan soğuk damgalı resmi fiyat tarifelerini bastırılıp yürürlüğe konulan ücret tarifelerinin usulüne uygun olarak doldurulup ilgili Esnaf Sanatkarlar Oda Başkanı ve Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı tarafından tasdik edildikten sonra geçerli olacağı, bu fiyat tarifesi dışındaki tarifelerin geçersiz olduğunu fırıncı esnafların kurallara uyarak tarifelerini Esnaf ve sanatkarlar Odasından pandemi nedeniyle ücretsiz olarak temin edebileceklerdir. 5362 sayılı kanunun 62. Maddesi  hükmünce bu yetki esnaf ve sanatkarlar odaları birliğimize verilmiştir.” denildi

YORUMLAR (1)

  1. ombudsman diyorki:

    Fahri Kayahan’da aylardır 170 gram pide 1,5 T.L.’den satılıyor.Yetkilileri göreve davet ediyorum.Malatya sahipsiz mi?

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL