TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 261.198
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 22.161
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 60
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 5.463
Özel Haber

Başkan Gürkan’ın Festival Tavrı Önemlidir 

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’ın istenilen düzeyde ve genişlikte olmasa da Kayısı Festivalini düzenleme tavrını taktir ediyorum.  Malatya, Dünya Kuru Kayısının %70’ini tek başına üreten, bu özelliğiyle de her..

Başkan Gürkan’ın Festival Tavrı Önemlidir 

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’ın istenilen düzeyde ve genişlikte olmasa da Kayısı Festivalini düzenleme tavrını taktir ediyorum. 

Malatya, Dünya Kuru Kayısının %70’ini tek başına üreten, bu özelliğiyle de her yıl ülkesine milyon dolarlarca döviz kazandırmayı başaran bir şehir. Kayısı ile böylesine özdeşleşmiş bir şehir de özellikle Ahmet Çakır’ın Belediye Başkanı olduğu dönemde havada uçan sineği sebep göstererek Uluslararası Kayısı Festivalleri düzenlenmedi hatta neredeyse Iğdır, Malatya’yı tahtından edecek düzeye geldi. 

Dünyada tüketilen kayısının %70’ini sen üretsen de ; en az üretim kadar bu işin reklam, pazarlama ve tanıtımı ayağına da büyük önem arz ediyor. Bu anlamda Uluslararası Kayısı Festivalinin düzenlenmesi kayısının tanıtımı, Malatya’nın bilinirliği, markalaşma yolunca büyük katkıları var. Kayısı üreticisinin verdiği emeğin karşılığını alabilmesinin yolu Malatya markasını büyütmekten geçiyor. İşin diğer boyutu Kayısı Festivali bu şehrin en büyük yıllık kültürel faaliyetidir. Koca bir şehir gurbette yaşayan hemşerileri ile birlikte festival sayesinde buluşuyor, kucaklaşıyor ve eğleniyordu. 

Bu yıl pandemi nedeniyle Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, festivali düzenleyemiyoruz deseydi kimse sesini çıkaramazdı haklı da bir nedeni vardı ancak buna rağmen İki güne sıkıştırılmış mini bir Festivali düzenleme kararlılığını ortaya koydu. Festivalin kapsamı, planlaması ne olursa olsun gerçekleşiyor olması taktire şayandır. Geldiği günden beri Kayısı Festivaline gereken önemi veren ve her fırsatta da bunu vurgulayan Başkan Gürkan’ı kutluyorum. REMZİ HAYTA-MALATYA FLAŞ HABER-ÖZEL

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL