1100
Güncel Video Galeri

Başkan Gürkan’dan Büyük Müjde… – Video Haber

Malatya Büyüksehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, sosyal medya hesabından EXPO 2028’in Malatya’da düzenleneceğini duyurdu. Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla merakları üzerine çekti. Sosyal medya..

Malatya Büyüksehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, sosyal medya hesabından EXPO 2028’in Malatya’da düzenleneceğini duyurdu.

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla merakları üzerine çekti.

Sosyal medya hesabından saat 22:28’de büyük bir müjde açıklayacağını ilan ederek randevu veren Başkan Gürkan, beklenen açıklamayı yaptı. Başkan Gürkan EXPO 2028’in Malatya’da düzenleneceğini duyurdu.

EXPO NEDİR?

Expo, “exposition” kelimesinin kısaltılmışı; başlıca Dünya Fuarı olarak da bilinen ve 19. yüzyılın ortalarından beri düzenlenen organizasyondur. Türkçe karşılığı “sergi”dir.
Expo resmi olarak Uluslararası Sergiler Bürosu tarafından gerçekleştirilir,
BIE 3 çeşit fuar düzenler.
Genelde 3-6 ay arası sürer,
Ayrıca, ülkeler kendi ‘fuar’larını ya da ‘sergi’lerini BIE onayı olmadan da düzenleyebilirler.
Günümüzde, Expo FIFA Dünya Kupası ve Olimpiyat Oyunlarından sonra dünyada ekonomik ve kültürel etki yaratan üçüncü en büyük organizasyondur. Expolar 150 yıldan fazla süreden beri düzenlenmektedir.

Çok büyük bir organizasyon olan EXPO’nun Malatya’da düzenlenecek olması büyük sevinç yarattı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

%d blogcu bunu beğendi:

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL