Malatya

Başkan Gürkan: Muharrem Ayına Girmenin Huzurunu Yaşıyoruz

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan Hicri Yeni yılın başlaması ve Muharrem ayının başlaması nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Başkan Gürkan: Muharrem Ayına Girmenin Huzurunu Yaşıyoruz

Başkan Gürkan mesajında “Hicri Yılbaşının başlaması ve içerisinde birçok ilahi olayı içinde barındıran, dinimizin en kıymetli 4 ayından biri olan Muharrem Ayına girmenin huzur ve mutluluğunu yaşıyoruz.

Paylaşmanın, şükretmenin, bir arada olmanın, bereketin adı olan Aşure gününün ilahi bereket ve feyzini içinde barındıran adıdır Muharrem Ayı. Zulme boyun eğmeyen, adaletten ve doğruluktan ayrılmayan sevgili Peygamberimiz (S.A.V.)’in ‘Cennet çocuklarının efendileri’ diye övdüğü Hz. Fatıma ve Hz. Ali’nin ciğerparelerinden biri olan Hz. Hüseyin’in ve Ehl-i Beyt’ten olan 70’den fazla insanın Kerbela’da şehit edilmesi ise Muharrem ayını bir matem ve hüzün mevsimine dönüştürmüştür.

Bütün Müslümanları derinden etkileyen bu elim olaydan dersler alarak günümüzde de aramızdaki kardeşliği, birlik ve beraberliği bozmak isteyenlere fırsat vermemeliyiz. Bizlere düşen en önemli görev, her türlü fitneye karşı çıkarak milletimizin, vatanımızın ve Müslümanların birliğini ve kardeşliğini savunmaktır.

Birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularımızın gelişmesine, dünya üzerinde barış, sağlık, huzur ve mutluluk tohumlarının yeşermesine vesile olan Muharrem ayının hayırlı olmasını diliyorum. Bereketin ve feyzin coştuğu bu denli güzel bir aya girmenin sevinci ve mutluluğu ile tüm İslam Âlemi’nin Hicri Yılbaşını ve Muharrem ayını tebrik ediyor, hayırlara vesile olmasını Cenabı Allah’tan niyaz ediyorum” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL