Kültür-Sanat

Başkan Gür’den Kadın Girişimcilere Destek

BBP İl Kadın kolları Başkanı Gülşen Gür, Sümerpark içerisinde bulunan Kadın Kooperatifleri ’ne ait Yöresel Ürünler Pazarı’na yoğun ilgi gösterildi. Kadın girişimciler tarafından kendi yörelerine ait el işi, gıda ve..

Başkan Gür’den Kadın Girişimcilere Destek

BBP İl Kadın kolları Başkanı Gülşen Gür, Sümerpark içerisinde bulunan Kadın Kooperatifleri ’ne ait Yöresel Ürünler Pazarı’na yoğun ilgi gösterildi. Kadın girişimciler tarafından kendi yörelerine ait el işi, gıda ve bakırların bulunduğu çarşıda, en çok talebin organik ürünler pazarını gezerek Yöresel ürünlerini satan kadın üreticilere destek verdi.

BBP İl Kadın kolları Başkanı Gülşen Gür, Yazıhan, Akçadağ ve Kale ilçelerinin  stantları gezdi yöresel ürünler alarak hem katkı sundu hem de kadınların yapmış olduğu bu başarılı birliklerinden dolayı kutladı.

Başkan Gür,” Kadın girişimlerinin bir araya gelerek Kooperatif kurarak hem dayanışma hemde kendi yaptıkları ürünlerini satarak aile bütçesine katkı sunuyorlar. Ürünlerin hepsi kadınların kendi emekleriyle yapılmış. Ürünlere ilgi çok yoğun. Özellikle organik olması albeniyi yükseltiyor. Tüm emeği geçenlere kutluyorum. Her zaman  Kadın kooperatifçi bayanlarımızın yanındayız. Desteklerimiz devamlı sürecektir. Kendilerini kutluyorum “ dedi

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL