Malatya

Başkan Güder, “Orduzu Modern Bir Gençlik Merkezine Kavuşacak”

Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, Gençlik Merkezine dönüştürülecek olan Orduzu Belediye Binasının yıkım çalışmalarını takip etti. 24 Ocak depreminde ağır hasar alan ve depreme dayanıksız olduğu için yıkım kararı verilen..

Başkan Güder, “Orduzu Modern Bir Gençlik Merkezine Kavuşacak”

Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, Gençlik Merkezine dönüştürülecek olan Orduzu Belediye Binasının yıkım çalışmalarını takip etti. 24 Ocak depreminde ağır hasar alan ve depreme dayanıksız olduğu için yıkım kararı verilen Orduzu Belediye Binası’nın yerine Gençlik Merkezi yapılacak. Yıkım çalışmasını yerinde takip eden Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, “Hanımınçiftliği Belediye binamızı gençliğimizin hizmetine sunduk. İnşallah Orduzu’daki gençlerimiz içinde en kısa sürede bir gençlik merkezini gençlerimizin hizmetine sunacağız” dedi.

Önemli projelerini tek tek hayata geçirmeye başlayan Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, Hanımınçiftliği Belediye binasının gençlik merkezine dönüştürülmesinin ardından Orduzu Belediye Binasının yerine gençler için kitap okuyabilecekleri, ders çalışabilecekler, zaman geçirebilecekleri modern bir gençlik merkezine dönüştürüleceğinin söyledi.

MUHTAR EKİN, “ BAŞKANIMIZA EMEKLERİNDEN DOLAYI TEŞEKKÜR EDERİM.”

Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder’e Orduzu’ya yapılacak olan gençlik merkezi için teşekkür eden Orduzu Mahalle Muhtarı Abuzer Ekin, “Orduzu’da bulunan Belediye binamız yıkıldı. Buraya gençlerimizin istifade edebileceği bir gençlik merkezi yapılacak. Battalgazi Belediye Başkanımız Osman Güder’de buraya gelerek incelemelerde bulundu. Kısa sürede inşallah gençlerimizin ders çalışabileceği, kitap okuyabileceği, zamanlarını geçirebileceği ve oyun oynayabileceği gençlik merkezimiz Başkanımızın girişimleriyle yapılacak. Bölgemizde büyük eksikliği hissediliyordu. En kısa sürede bu gençlik merkezimiz tamamlanarak Orduzu’muzda ki gençlerimizin hizmetine sunulacak. Battalgazi Belediye Başkanımıza ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

BAŞKAN GÜDER, “GENÇLERİMİZ HER TÜRKÜ AKTİVİTELERİNİ YAPACAKLAR”

Orduzu’ya modern bir gençlik merkezi yapılacağını ifade eden Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, “Belediye Başkanlığına geldiğimizden beri bölgeler arasındaki gelişmişlik farkını ortadan kaldırmayı bizim birinci önceliğimiz olarak belirlemiştik. Bu gelişmişlik farkını ortadan kaldırmanın ilk adımı ise bölgelerimizde gençlik merkezleri oluşturmaktı. Bu bağlamda bir tane gençlik merkezimizi Hanımınçiftliğinde şuan kısmi olarak kullanılmak üzere faaliyete geçirdik. Hanımınçiftliği bölgemizde ki Hanımınçiftliği Belediye binamızı çok şükür gençliğimizin hizmetine sunduk. İnşallah kısa süre içerisinde açılışı yapılacak. Şuan evlatlarımız oraya giderek, yapılan etkinliklerden faydalanıyorlar. Kısa süre içerisinde görev alacak olan eğitimci arkadaşlarımız da Gençlik Merkezimizde eğitimcilerin gözetiminde çalışmalarını sürdürecekler. Orduzu bölgemizde de gençlerimizin zaman geçirebileceği bir gençlik merkezine ihtiyaç vardı. Bizde inşallah yıkımını gerçekleştirdiğimiz Orduzu Belediye binamızı gençlik merkezimize dönüştüreceğiz. Malatya’da bilindiği üzere bir deprem yaşadık. Bu depremden dolayı ve öncesinden kaynaklı olarak belediye binamızın yapısı Gençlik Merkezi olacak sağlamlıkta değildi. Kısa süre içerisinde Orduzu’muza layık gençlerimizin içerisinde her türlü aktivitenin olduğu modern bir Gençlik Merkezini bölge halkımıza kazandıracağız. Gençlerimizi farklı yerlere yönlendirmekten kurtarıp, burada eğitimcilerin kontrolünde aktivitelerini gerçekleştirecekler. Orduzu’muza hayırlı olsun” dedi.

“STADIMIZ YENİDEN ORDUZUMUZA KAZANDIRILACAK”

Gençlerimizin spora yönlendirilmesi için Orduzu’da bulunan ve kullanılmaz hale gelen sahanın yenilenerek Orduzuspor ve diğer amatör takımların istifadesine sunulacağını belirten Başkan Güder, “Orduzu’muzda bir top sahamız vardı. Ancak şuan kullanılamıyordu. Kullanılmadığı içinde artık saha görünümünden çıkmış durumdaydı. Daha öncede Büyükşehir Belediye Başkanımız orada soyunma odalarını yapmıştı. Bizde Gençlik ve Spor Bakanlığımızla yapmış olduğumuz görüşmelerde Orduzu bölgemize bu stadımızın kazandırılması, Orduzuspor’umuz ile diğer amatör kulüplerimizin burada hem maçlarını yapabilmeleri hem de antrenmanlarını yapabilmeleri için bu sorunu Gençlik ve Spor Bakanımıza ilettik. Bakanımızda bu sahayı inşallah kısa süre içerisinde hizmete sunacaklarının müjdesini de gençlerimize vermişti” şeklinde konuştu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL