Güncel

Başkan Demirci “Malatya’da Belirsizlik Devam Ediyor “

Ankara’da geçtiğimiz günlerde Malatyalı Derneklerin acil toplantı yapılması konusunda çağrıda bulunan ve Koru Hastanesinde yapılan Toplantıdan sonra Alınan kararları yerinde gözlemek için Malatya’ya gelen Ankara Pötürgeliler Dernek Başkanı Ecz. Güzin..

Başkan Demirci “Malatya’da Belirsizlik Devam Ediyor “

Ankara’da geçtiğimiz günlerde Malatyalı Derneklerin acil toplantı yapılması konusunda çağrıda bulunan ve Koru Hastanesinde yapılan Toplantıdan sonra Alınan kararları yerinde gözlemek için Malatya’ya gelen Ankara Pötürgeliler Dernek Başkanı Ecz. Güzin Koçak ile Ankara Akçadağlılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı  İbrahim Evin, Malatya’da gerçekleştirdikleri bir dizi ziyaretlerini bugün Malatya Muhtarlar Derneği ve Yeşilyurt Muhtarlar Derneği Ziyaret etti. Başkan Koçak ve Başkan Evin’in ziyaretinde 6 Şubat Depremi sonrası Malatya’da gelinen son durumu ele alındığı görüşmede Malatya Muhtarlar Dernek Başkanı Şahin Demirci “ Maalesef Malatya’da belirsizlik devam ediyor, Yetkili olanda konuşuyor, yetkisiz olanda. Halen Malatya’nın geleceği ile ilgili belirsizlik devam ediyor. Kaygılar devam devam ediyor. İnsanlar çaresiz kış geliyor buna rahmet halen Konteyner alamayan çok sayıda vatandaş var.AFAD’ın adı var kendisi yok. Derdimizi AFAD’a anlatamıyoruz. Mahalleleri en iyi bilen sorunlarını en iyi bilen Muhtarlardır. Bizimle  irtibata geçilmiyor. Zor durumda kaldıklarında Muhtar diyorlar. Vatandaşla bizleri karşı karşıya getiriyorlar. 2 Ay olmuş halen Yeşiltepe semtinde enkazlar kalkmamış her taraf toz içinde. Vatandaş en küçük sıkıntıda bizlere geliyor.Bizler ise bazen çaresiz kalıyoruz. Malatya’da ne yapılacak biz Muhtarlar olarak her zaman Yetkililerimizin yanındayız Başkanlarımızın yanındayız. Yeterki bizlere yapılacak çalışmalarda bilgi versinler ki bizlerde Mahalle halkına anlatalım. Her kafadan bir şey çıkıyor Malatya’da “ diye serzenişte bulundu.

Ankara Pötürgeliler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Güzin Koçak ise “ Öncelikle yeniden geçmiş olsun. Allah bir daha böyle afetler yaşatmasın.Malatya gerçekten zor durumda bunu gözlemledik. Malatya’ya geldik Burada Yerel yöneticilerimizle, STK başkanları ile görüşmeler yapıyoruz. Ankara’da bizler ne yapabiliriz. Bizim üzerime düşen sorumluluk ne Bunun için buradayız.Malatya çok yüksek miktarda göç vermiş. Malatya’nın yerli insanı kalmamış. Bizler yeniden güzel Malatya’mızı ayağa kaldırmak için elimizden gelen tüm fedakarlığı yapmaya hazırız. Rapor hazırlıyoruz. Bu raporu Ankara’da Malatyalı Dernek Başkanlarımızla paylaşacağız toplantı yapacağız. Yapmamız gereken ne varsa çalışacağız “ dedi

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL