TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 125.716
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 9.193
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 71
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 8.938
Özel Haber

Başkan Ali Kazgan, Akçadağ’ın Talihini Değiştiriyor

Akçadağ Belediye Başkanı Ali Kazgan, projeleri, vizyonu ve çalışma prensipleriyle adeta ilçenin bugüne kadar ki makus talihini de yerle bir ediyor. Yerel yönetimlerin önemi veya etkileri çalışan ile çalışmayan yönetimlerin..

Başkan Ali Kazgan, Akçadağ’ın Talihini Değiştiriyor

Akçadağ Belediye Başkanı Ali Kazgan, projeleri, vizyonu ve çalışma prensipleriyle adeta ilçenin bugüne kadar ki makus talihini de yerle bir ediyor.

Yerel yönetimlerin önemi veya etkileri çalışan ile çalışmayan yönetimlerin sonunda daha net görülüyor. Akçadağ, kent merkezine çok yakın bir ilçe olmasına rağmen yıllarca büyük bir köy görüntüsüne sahip olmaktan kurtulamamış bir ilçeydi ta ki 2014 yerel seçimlerinin ardından Belediye Başkanlığına seçilen Ali Kazgan’a kadar. Bırakın hizmet etmeyi, kapısının önünü süpürecek mecali olmayan belediye şimdilerde isteyen tüm kadınlara iş imkanı sunuyor, ilçenin köklü değerine sahip çıkarak turizm gelirlerini katlıyor, projeleri yarışmalarda ödüllendiriliyor, alt yapı sorunları tarihe karıştığı gibi üst yapı da çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor, ilçenin çöp sorunu kesin olarak çözüme kavuşurken, eğitim kurumlarına önemli hizmetler akıyor, salgında esnafa sahip çıkılıyor.

Ali Kazgan, gerçek manada ilçenin kaderini değiştirdi. Artık Akçadağ’ın esnafı da, kadını da, genci, de, öğrencisi de, eğitimcisi de biliyorlar ki kendilerine sonsuz destek sunan bir belediye başkanları var. Borç batağından kurtulan, hizmet üreten bir yapıya kavuşan, halkı dinleyen, sorunlara çözüm sunan bir başkanları…

Levent Vadisini duymayan kalmadı, doğru dürüst yolu olmayan, tuvaleti olmayan, oturacak bir bankı bile bulunmayan bu doğa harikası alan şimdilerde turistten geçilmiyor; gelen misafirler Akçadağ;’ın eşsiz lezzetlerini tadıyor, doğa ile iç içe zaman geçiriyor. Adrenalin düşkünü gençler için inanılmaz platformlar hayata geçiyor; öte yandan eşsiz lezzetlerin isim hakkı alınıyor marka değerine değer katılıyor.

İlçede ki eski devlet hastanesi binası belediyenin öz kaynakları ile elden geçirilip, tekstil atölyesine dönüştüren ve çalışmak isteyen tüm kadınlara iş imkanı sağlayan bir belediyeden bahsediyoruz.

Ali Kazgan, halk ile omuz omuza vermiş durumda ki zaten bu yüzden 2019 seçimlerinde AK Parti tarafından aday gösterilmeyince bağımsız aday olarak seçimlerden zaferler ayrıldı ve halka rağmen siyaset olmayacağı gerçeğini bir kez daha ispatladı. Bağımsız Başkan, Halkın Başkanı Ali Kazgan,  küllerinden yeniden doğan ve geleceğe umutla bakabilen bir ilçe oluşturdu…

Elbette meyve veren ağaç taşlanır, bu aralar Başkan Kazgan’a sağdan soldan laf atanlar var ama bu ne Başkan’ın umurun da ne vatandaşın… Akçadağ mutlu ve umutlu…

Öte yandan iki gün üst üste yağan kar yağışında Akçadağ Belediyesinin yapmış olduğu karla temizleme çalışması büyük takdir alırken, karla mücadele çalışmasında Akçadağ ilçesi diğer ilçelere adeta örnek teşkil etti.

MALATYA FLAŞ HABER-ÖZEL

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL