Malatya

Babalar Günü Hatıra Ormanı’nda Fidanlar Toprakla Buluştu

  Malatya Büyükşehir Belediyesi ‘Babalar Günü’ Haftası nedeniyle bir dizi etkinlik düzenledi. İnderesi Tabiat Parkında ‘Babalar Günü Hatıra Ormanı’nda Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve geçtiğimiz günlerde hayatını kaybeden Doğanşehir..

Babalar Günü Hatıra Ormanı’nda Fidanlar Toprakla Buluştu

 

Malatya Büyükşehir Belediyesi ‘Babalar Günü’ Haftası nedeniyle bir dizi etkinlik düzenledi.

İnderesi Tabiat Parkında ‘Babalar Günü Hatıra Ormanı’nda Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve geçtiğimiz günlerde hayatını kaybeden Doğanşehir Belediye Başkanı Vahap Küçük adına da fidanlar toprakla buluşturuldu.

Koç: Bizlere gurur verdi

Doğa Koruma ve Milli Parklar 15. Bölge Müdürü Abdullah Koç, “Manevi değeri çok yüksek olan Babalar Gününe özel güne hepiniz hoş geldiniz. Bugünde Babalarımızın adına her birimiz birer fidan diktik. Bu fidanların özellikle bizim alanımızda dikilmesi bizlere gurur verdi. Sayın Bakanımıza, Büyükşehir Belediye Başkanımıza ve katılımcılara çok teşekkür ediyorum” dedi.

Başkan Gürkan: Şehit Babaları adına da fidan dikimi gerçekleştirdik

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan; “Hepinizin ‘Babalar Günü’ etkinliğini en içten dileklerimle kutluyorum. Dün Babalar Günü münasebetiyle Arabada Sinema etkinliği gerçekleştirdik. Yoğun bir katılım oldu. Bu etkinliği Doğanşehir’imizin Değerli Belediye Başkanı Vahap Küçük anısında gerçekleştirdik.

Vahap Küçük ağabeyimiz, beyefendi kibar naif ve zarif bir insandı. Hayırsever ve Doğanşehir’in babasıydı. Doğanşehir’in babası hakkın rahmetine kavuştu. Doğanşehir’in babası olan ve milletimizin hayır abidesi olan Vahap Küçük’e Allah’tan rahmet eylesin. Çocuklarına sabırlar temenni ediyorum.

Babalar Gününün sadece bir güne sığdırılması değil, her gün ve her zaman babalara saygı ve sevgide kusur edilmemesi gerekir.

Peygamber Efendimiz Hadis-i Şeriflerinde şöyle buyuruyor; ‘Anandır, anandır, anandır sonra da baban ve sonra da yakın akrabalarındır.’ Anneler ve babalarımız hayatımızda çok önemlidir. Ahirete intikal etmiş anne ve babalarımıza rahmetle ve şükranla yad ediyoruz. Allah’tan rahmet diliyoruz.  Hayatta olanlara sağlık ve sıhhat diliyoruz. Şehit Babalarımıza bugün vesilesiyle onlarında Babalar Gününü kutluyoruz ve şehit babalarımızın adlarına da fidan dikimi gerçekleştirdik.

Basın Yayın ve Şube Müdürlüğümüz dijital ortamda fidan dikimi için alınan talepler alındı.   1000 kişinin üzerinde başvuru oldu. Ağaç isimlendirme plaketleri hazırlandı ve bir kısmı dikildi ve bir kısmı da bu etkinlikle birlikte dikilecektir.

Bütün milletimizin ve hemşerilerimin ‘Babalar Günü’nü en içten dileklerimle kutluyorum. Bu organizasyonu sağlayan Büyükşehir Belediyesi çalışanlarımıza da teşekkür ediyorum” dedi.

Tüfenkci: Diktiğimiz bu fidanların sembolik bir anlamı var

AK Parti MKYK üyesi ve Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkçi; “Malatya Büyükşehir Belediye Başkanımıza, Bölge Müdürümüze ve çalışanlara bu anlamlı organizasyondan dolayı teşekkür ediyorum.

Babalar Günü vesilesiyle düzenlenen bu etkinlik, esasında içerdiği mesaj itibariyle çok derin anlamlar ifade etmektedir.

Doğanşehir’in Babası olarak ta kabul edilen Vahap Küçük Başkanımıza Allah’tan rahmetler diliyorum. Ahirete intikal eden bütün babalarımıza rahmet diliyoruz. Şehit Babalarımıza uzun ömürler diliyoruz. Hayatta olan babalarımıza sağlık ve sıhhat diliyoruz.

Malatyalı bütün hemşerilerimizin Tabiat Parkına gelip görmelerini istiyorum. Büyükşehir Belediye Başkanımıza ve Bölge Müdürümüze vermiş oldukları katkılarla, daha yaşanabilir bir Malatya oluşturdukları için teşekkür ediyorum.

Turgut Özal Tabiat Parkından daha geniş bir alanda konumlandırılan bu park ileride Malatyalı hemşerilerimiz tarafından çok daha iyi anlaşılacak. Biraz ileri de oluşturulacak gençlik kampı ile beraber bir bütün halinde Malatya’mızın nefes alacağı bir alanı kazandırmış olacağız. Bu noktada emeği geçen bürokratlarımıza ve Büyükşehir Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum.

Diktiğimiz bu fidanların sembolik bir anlamı var. İnşallah bunlar büyüdüğünde ve kök saldıklarında buralarda nefeslenen ve gölgelenen bütün canlılardan geçmişlerimize de bir rahmet gideceğine inanıyorum. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” ifadelerine yer verdi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL